Укладання ПВХ плитки на клей

Популярним нововведенням у сучасному асортименті підлогових покриттів стала кварц-вінілова плитка, що має низку значних переваг. Монтувати це покриття можна замковим або клейовим способом. У цій статті ми розглянемо особливості монтажу плитки за допомогою клею.

Основні правила монтажу плитки на клей

Для якісного монтажу плитки для підлоги висуваються певні вимоги до приміщення, підстави підлоги та акліматизації покриття.

Оптимальні умови у приміщенні

Перш ніж приступити до укладання плитки для підлоги, необхідно забезпечити потрібний рівень вологості в приміщенні – від сорока до шістдесяти відсотків. Температура повітря також має значення: оптимальною вважається температура 17-24°С.

Перед укладанням покриття підлоги вікна закривають щільним папером або тканиною, щоб прямі промені сонця не потрапляли на підставу підлоги. Якщо цього не зробити, клей буде сохнути нерівномірно, що може призвести до відклеювання плитки. Крім того, у кімнаті не повинно бути наскрізних потоків повітря.

Вирівнювання основи

Перед монтажем покриття для підлоги необхідно провести роботи з вирівнювання підстави підлоги, інакше всі нерівності позначаться на укладеній плитці.

Забороняється проводити вирівнювання під покриття за допомогою збірних основ: ДСП, ДВП, ОСП, гіпсоволокнистих листів та цементно-стружкових плит, оскільки їхня міцність не відповідає існуючим стандартам Будівельних норм та правил. Крім того, не можна монтувати кварц-вінілову плитку на будь-які інші покриття: паркет, ламінат, кераміку тощо.

Вкладати шар, що вирівнює, необхідно строго за інструкцією від виробника.

Вагова вологість фінішного покриття визначається інструкцією виробника, але не повинна бути більше 2%СМ для цементно-полімерних складів, і не більше 1%СМ − для ангідридних. Міцність на стиснення покриття, що вирівнює, повинна становити не менше п'ятнадцяти мегапаскалів.

Для вирівнюючого шару обов'язкова ідеально рівна поверхня - без тріщин, вм'ятин, пагорбів, відкритих швів або іншого роду нерівностей. Відхилення шару від поверхні не повинно перевищувати двох міліметрів. Відхилення перевіряють двометровим правилом, яке пересувають у різних напрямках. На кожні п'ятдесят-сімдесят квадратних метрів потрібно зробити не менше дев'яти вимірювань.

Якщо плитка монтується на «теплу підлогу», систему необхідно відключити за три дні до початку робіт. Під час експлуатації температура підлоги не повинна перевищувати двадцять вісім градусів.

Акліматизація плитки для підлоги

За одну-дві доби до початку монтажних робіт нову плитку потрібно занести та розкласти у приміщенні для акліматизації. Її виймають із упаковок і кладуть горизонтально маленькими чарками.

Під час укладання потрібно залишати зазори між плиткою та стіною – пізніше вони закриються плінтусом. Розбіжність між плашками має становити не менше двадцяти п'яти відсотків довжини ламелі.

Нюанси монтажу плитки за допомогою клею

Укладену плитку прокочують валиком, щоб видалити повітря, що накопичилося. Потім протягом доби на поверхню покриття не дозволяється ступати або ставити будь-які предмети.

Етапи монтажу

Насамперед, необхідно підготувати основу. Кварц-вініла плитка потребує абсолютно рівної підстави, щоб нерівності потім не проступали на декоративному покритті. Підстава очищають, прибирають дефекти та щілини, знепилюють, обробляють праймером і дають йому висохнути. Якщо плитка монтується на «теплу підлогу», систему відключають за три дні до початку робіт, а включають через п'ять-шість днів після закінчення.

Другим етапом на основу наносять розмітку. При клейовому способі монтажу плитку кладуть від центру приміщення, рухаючись у напрямку стін. Щоб визначитись із необхідною кількістю плиток, їх спочатку кладуть без клею.

Третій етап – це нанесення клею для ПВХ, LVT і кварц-  вінілової плитки. Для цього виду робіт використовують зубчастий шпатель, що дозволяє наносити рівний шар попередньо зробленої розмітки. Як правило, клею потрібно дати набрати міцності, після чого можна приступати до укладання. Плитку щільно притискають до основи та прокочують валиком. Після прокатки назовні виходить зайвий клей, який потрібно видалити. Приблизно за двадцять-тридцять хвилин потрібно ще раз пройтися валиком по плитці. Щоб плитка не зміщувалась під впливом валика, її закріплюють малярським скотчем. По периметру приміщення роблять компенсаційні шви.

Якщо плитку потрібно зафіксувати на складній підставі або на вертикальній стіні, склад, що клеїть, наносять і на поверхню, і на плитку. Велике значення має вибір відповідного клею для плитки: оптимальним варіантом стане універсальний склад    поглинаючих і невбираючих основ.

Цей склад має високі адгезивні властивості і чудову клеючу здатність, підходить для приміщень з низьким і високим рівнем вологості. Його успішно застосовують для фіксації матеріалів на основі поліолефінів. Клей стійкий до низьких температур і після розморожування не втрачає своїх функціональних властивостей. Крім того, цей склад відрізняється екологічністю – без неприємного запаху та розчинників.

Набір склеювальної здатності

Час, необхідний складу для набору склеювальної здатності, може відрізнятися в залежності від різних факторів – виробника, виду клею, температури повітря, рівня вологості у приміщенні. Як правило, потрібний час вказується на упаковці або в інструкції.

Але ви можете використовувати традиційний спосіб – просто доторкнутися пальцем до клейового гребеня. Сухий палець свідчить про достатнє просихання клею, а значить і про набір клеючої здатності.

Щоб перевірити, чи висохла приклеєна плитка, можна постукати по ній або спробувати відірвати одну. Якщо відриватимете, вибирайте плитку в кутку – у випадку, якщо склад недостатньо висох і плитка дійсно відірветься, у куточку буде легко виправити дефект.

Щоб вибрати клей для плитки, ознайомтесь з асортиментом будівельного клею на нашому сайті магазину «Мегатрейд- СМ». Якщо у вас залишилися питання щодо вибору, характеристик, монтажу та експлуатації клею, зв'яжіться з нашими менеджерами за вказаними номерами телефонів для отримання консультації.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг