Рекомендації щодо вибору клею для паркету

Більшість людей хоч раз у житті стикаються із питанням покриття підлоги. Звичайно, розглядаються різні варіанти, але ми завжди замислюємося про паркет. Прекрасний матеріал з екологічного дерева, ніколи не вийде з моди, і довгі роки радуватиме своїх господарів розкішним та стильним виглядом. Не важливо, який паркет ви вибрали, штучний, щитовий або набірний, важливо яким матеріалом його клеїти.

Вибір клею − досить важливе питання і йому потрібно приділити пильну увагу. Уявіть ситуацію, коли ви придбали гарний паркет, а на клеї вирішили заощадити і взяли дешевий і неякісний. І ось, через час на вашому паркеті стали проступати незрозумілі плями, або паркет почав гидко поскрипувати. Що робити? Викликати майстрів, розбирати паркет? Знову величезні витрати, нерви та втрачений час?

Не потрібно ризикувати. Спланувавши встановлення дорогих підлог, не заощаджуйте на клеї. Клей обов'язково повинен міцно зчіплюватись і з підлогою, і з паркетом, не розпливаючись і не залишаючи плям.

У сучасному світі технологічні новинки дали можливість створити цілу лінійку сумішей, що клеять, при цьому клей для паркету може виконувати універсальні функції кріплення різних поверхонь. Таким клеєм можна скористатися при покритті лінолеумом та керамічною плиткою. Правильне застосування якісного клею дозволить надійно зафіксувати оздоблювальні матеріали до основи на тривалий час.

Компанія Мегатрейд-СМ пропонує розглянути основні властивості різних типів клеїв для паркету:

клей для паркету

  1. Клей дисперсійний (на водній основі). Цей клей досить часто застосовується. При його використанні відсутній неприємний запах та токсичні випари, тому він застосовується у закритих приміщеннях з обмеженим доступом повітря. Перевагами є еластичність, зручність нанесення, відсутність розчинників, низька вартість. Недоліком дисперсійного клею є велика кількість води, яка є у його складі (до 40%). Саме вода може спровокувати набухання та деформацію деревини, що може призвести до негативних наслідків. Слід зазначити, що це є проблемою для твердих порід дерева (дуб). Застосовують для укладання паркету з високоміцних порід деревини та для приклеювання фанери до цементної основи.
  2. Клей на основі розчинника. До складу цього клею не входить вода, але в його складі є розчинник – небезпечна хімічна речовина. Саме тому цей тип клею все рідше застосовується у Європі. Використання такого клею можливе тільки в приміщеннях, що добре провітрюються, і робити це потрібно якомога частіше. Перевагами є: велика еластичність (порівняно з дисперсійним), хороша зчіпка з іншими поверхнями та довгий час повного затвердіння клею. Останнє необхідно у разі тривалого використання після відкриття тари та для можливості підправити або виправити невеликі недоліки. Клей застосовується при укладанні паркетної дошки, штучного паркету без покриття, фанери.
  3. Клей двокомпонентний. Відрізняється від попередніх видів клею тим, що у його складі немає води, ні розчинників. Механізм дії цього клею простий. Два компоненти цього клею змішують, відбувається хімічна реакція, через яку і зчепляється клей. Позитивні якості: міцність, не дає усадки, не деформує дерево, зручність у нанесенні, без різких запахів, довгий термін служби. До недоліків можна віднести короткий час робочого стану близько однієї години. Недешевий клей, але його ціна відповідає якості. Використовується для приклеювання всіх видів паркету та паркетної дошки до будь-яких підстав.
  4. Однокомпонентний. Зчеплення та затвердіння такого клею утворюється в результаті хімічного процесу – реакції з повітрям компонента клею Клей відноситься до розряду універсальних. Дуже зручний у роботі, еластичний, з невеликою витратою. Однокомпонентний клей використовується для будь-якого типу паркету на покриття з бетону.

Як бачимо, клеї для паркету бувають різними, їх пропонують різні виробники. Вибираючи клей, орієнтуйтесь на основні властивості цього будівельного матеріалу та наші рекомендації:

  1. Дерев'яне покриття – це натуральний матеріал, який дихає, може розбухнути чи навпаки стиснутись. Клей при цьому повинен мати хорошу еластичність навіть при повному застиганні.
  2. Придбавши якісні дерев'яні вироби для підлоги, користувач розраховує на тривалий термін служби такого покриття. Тільки якісний клей для паркету може відповідати цій вимогі.
  3. Обов'язково вибирайте клей, виходячи з породи деревини, з якої виготовлений паркет. Клеюча речовина на водній основі не застосовується для м'яких порід дерева.
  4. Якісний клей після повного висихання не дає усадки.
  5. Вибираючи клей на основі розчинника, будьте готові постійно провітрювати приміщення, адже він має досить різкі та небезпечні випаровування.

Потрібна умова −підготовка основи

Роботу по укладанню підлоги відносять до технічно складних робіт, тому особливі вимоги пред'являють не тільки до паркету та клею, але й до основи, на яку укладатиметься цей паркет.

Підстава повинна бути рівною, без тріщин і відшарування, при простукуванні повинен бути глухий звук. Перепади висот не можуть перевищувати 2 мм на 2 метри на всі боки основи. У разі потреби проводиться вирівнювання підлоги, від якості стяжки також залежить подальша експлуатація паркету. Рекомендується використовувати спеціальну ґрунтовку, яка глибоко проникає в основу та зміцнює її, покращує адгезію. Зазначимо, що ґрунтовка значно зменшує витрати клею.

Залишилися питання? Звертайтеся до професіоналів компанії Мегатрейд-СМ, вони проконсультують та допоможуть прийняти правильне рішення.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг