Наливна підлога своїми руками

Наливною підлогою називають спеціальне покриття, що отримується за допомогою  самовирівнювальної суміші. Слід пам'ятати при розрахунках, що товщина такого покриття буде не менше 3,5 міліметрів.

Останнім часом таке підлогове покриття набуло особливої популярності завдяки своїй доступності, тому на українському ринку будівельних матеріалів самовирівнювальні суміші активно купуються. Будь-яка людина бажає бачити у своїх приміщеннях ідеально рівні підлоги без найменших швів та зазорів. Така підлога не тільки виглядатиме красиво та естетично, але й прослужить своїм господарям тривалий час завдяки своїй надійності та міцності.

Переваги наливної підлоги

Переваги наливної підлогиМайже кожен ремонт супроводжується оновленням покриття для підлоги. І перед кожним власником стоїть одне й те саме питання. Якому підлоговому покриттю віддати перевагу? Зазвичай найбільшу перевагу віддають стандартним покриттям з лінолеуму, ламінату або керамічної плитки. Так, таке підлогове покриття більш звичне для більшості українців, але існує ще один вид підлогового покриття, який не тільки не поступається за своїми характеристиками перед звичними статями, а й у багатьох випадках їх перевершує. Це − наливні підлоги, що мають масу переваг. Давайте разом розбиратися в перевагах наливної підлоги перед звичайними підлогами з лінолеуму, ламінату або плитки:

  • якщо порівнювати з керамічною плиткою, то можна помітити їх практично ідентичні властивості міцності, але, на відміну від плитки, в наливних підлогах відсутні шви. Справа в тому, що в швах з часом починає накопичуватися бруд і розвиваються мікроорганізми, іноді навіть небезпечні для людини. Тому підлога з керамічної плитки через кілька років експлуатації рекомендується ремонтувати, вичищаючи старе затирання і затираючи шви новою сумішшю. Такого не трапляється з наливними підлогами, через повну відсутність швів;
  • при порівнянні наливної підлоги з лінолеумом, слід відзначити експлуатаційні характеристики, які у наливних підлог майже вдвічі більше, ніж у лінолеуму;
  • порівняючи наливні підлоги з ламінатом, паркетом або паркетною дошкою необхідно відзначити, що суміші, що самовирівнюються, краще переносять вологість. Будь-який, навіть невеликий потоп для ламінату може закінчитися трагічно, у випадку ж з наливними підлогами такого не станеться, достатньо витерти насухо підлогу і він буде як новий;
  • наливні підлоги, на відміну від ламінату та лінолеуму, абсолютно не горючі, тому така підлога успішно протистоятиме загорянню;
  • також, що самовирівнюються покриття здатні витримувати великі навантаження, що відрізняє їх на краще в порівнянні з тим же ламінатом і лінолеумом;
  • наливна підлога не потребує особливого догляду, достатньо своєчасно проводити «вологу» прибирання;
  • покриття, що самовирівнюється, не потребує демонтажу при вичерпанні свого ресурсу, нове покриття можна укладати безпосередньо на стару підлогу.

Недоліком наливної підлоги можна назвати властивість такої підлоги швидко віддавати тепло, тому багато фахівців рекомендують її поєднувати із системою «теплих» підлог.

Чи можна зробити наливну підлогу своїми руками

Наливна підлога відноситься до підлогових покриттів, які можна зробити своїми руками, без використання найманої праці. Але отримати якісну підлогу з суміші, що самовирівнюється, можна, тільки чітко дотримуючись технології укладання, дотримуючись рекомендацій та інструкцій виробників сумішей.

Першим етапом укладання наливної підлоги є підготовка поверхні. На цьому етапі ретельно забирається вся підлога від сміття, пилу, бруду, жиру. Далі необхідно закласти щілини, стики та тріщини, через які може йти суміш. Для більшої адгезії наносять необхідну кількість ґрунтовки.

Підстава готова, приступаємо до другого етапу. На цьому етапі готуємо суміш. Самовирівнюючі суміші випускаються в сухому вигляді, упаковані в стандартні мішки, а для отримання необхідної консистенції потрібно з'єднати суху суміш із водою. Перш ніж розпочати підготовку суміші, уважно вивчіть інструкцію, якою виробники суміші вказують на упаковці. Там зазначено кількість води, необхідне отримання якісної наливної підлоги. Розмішування проводиться спеціальним міксером, насадками для дриля або перфоратора до однорідної маси.

Заливати підготовлену суміш слід починати з далекого кута приміщення, причому суміш рівномірно розподіляється по всій поверхні, враховуючи мінімальну товщину 3,5 міліметра. Для вигнання із залитого розчину невеликих бульбашок повітря необхідно обробити всю поверхню голчастим валиком. Така процедура забезпечить більш високу міцність наливної підлоги під час експлуатації. Для переміщення по залитій поверхні використовують фарбоступи – спеціальні голчасті накладки для взуття, в яких можна спокійно ходити прямо по щойно залитій підлозі.

Для рівномірного висихання всієї поверхні підлоги слід укрити залиту поверхню плівкою. Самовирівнююча суміш досить швидко висихає, тому вже через 2,5 – 3 години така підлога витримуватиме вагу людини. Але подальшу обробку наливної підлоги слід відкласти на три доби.

Компанія Мегатрейд-СМ пропонує купити самовірівнюючі суміші відомих виробників. Зайшовши на наш сайт, ви зможете вибрати будь-який з представлених будівельних матеріалів, а професійні консультанти з радістю дадуть відповідь на будь-які запитання

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг