Які бувають добавки для бетону

На сьогоднішній день ринок будівельних матеріалів переповнений різними добавками для бетону. Усі вони мають різноманітні склади, що дозволяють покращити ті чи інші корисні властивості бетону. При їх використанні отримуємо розчин із покращеними технічними характеристиками. Деякі з них дозволять розчину протистояти волозі, інші роблять бетон несприйнятливим морозам, треті збільшують характеристики міцності і т.д. Дуже актуальна присадка для бетону, що дозволяє уникати створення так званих висолів, такого білуватого нальоту, що утворюється на бетонній поверхні. Цей наліт дуже нелегко забирається, мало що може зіпсувати зовнішній вигляд бетонної конструкції, так він з часом може бути причиною її руйнування. Вищеперелічені переваги, які набуває бетону, не зникають і після тривалого часу.

Також деякі добавки покликані забезпечити меншу витрату цементу порівняно з розчином без них. Для всіх добавок розроблені різні технології та норми використання, яких потрібно суворо дотримуватися для надання розчину необхідної якості.

Як же розібратися у всій різноманітності цих будівельних сумішей? Добавки для бетону класифікуються за механізмами їхньої дії та призначення. Найбільшого поширення набули присадки, при яких розчин матиме властивості:

  1. протиморозними;
  2. гідроізоляційними;
  3. армуючими;
  4. рухливі, пластичні;
  5. прискорення та уповільнення затвердіння;
  6. повітряними.

Необхідно докладніше зупинитися на основних добавках для бетону.

Присадки, що надають бетону протиморозних властивостей

Наша країна знаходиться в помірному географічному поясі Землі, тому у нас нерідкі негативні температури. Щоб вести будівельні роботи в зимовий час і за негативних температур необхідно додавати відповідні добавки, що знижують швидкість затвердіння розчину.

За відсутності такої добавки вода, що входить до складу розчину, замерзає, змушуючи весь розчин швидше тверднути. Крім основного завдання, морозостійкі добавки посилюють бетон і надають йому стійкості до корозії. А чи варто її застосувати − і навіть у морозну погоду бетонний розчин зберігає свою пластичність.

Гідроізоляційні добавки

Ці добавки застосовуються з метою підвищити водовідштовхувальні властивості бетону. Зазвичай бетонні конструкції додатково захищають від впливу води або вологи, що руйнує бетон. Але деякі конструкції зводяться саме для протидії водному середовищу, тому необхідний бетон, здатний самостійно відштовхувати вологу.

Вони дозволяють затвердіти бетону у вигляді кристалічної структури, що не допускає попадання та накопичення вологи в порах бетону. Розчин з гідроізолюючими присадками використовують при зведенні гребель і гребель, при спорудженні резервуарів для води, а також при створенні фундаменту на ділянці, де можливе підняття ґрунтових вод.

Добавки, що дозволяють посилити бетонну конструкцію (армують добавки)

При використанні армуючих добавок у отриманого розчину, при затвердінні, покращується міцність та збереження всієї бетонної конструкції. Вони виготовляються на основі поліпропілену. Це спеціальний синтетичний матеріал, що армує, скріплює бетон на молекулярному рівні. Маючи такі властивості, бетон не деформується і не дає можливості утворюватися тріщинам. Застосовують армуючі присадки під час зведення різних опор, мостів, арочних конструкцій, а також при закладках фундаментів.

Добавки, що регулюють рухливість, пластичність бетонного розчину (пластифікатори, суперпластифікатори)

Суперпластифікатором (похідною пластифікатора) називають присадки, що впливають на зменшення води у складі бетонної суміші. Такі добавки застосовуються за необхідності збільшити плинність бетонного розчину. Звичайно, для збільшення плинності можна ввести в розчин більше рідини. Але зайва рідина зменшить розрахункову міцність бетонної конструкції, чого допустити ніяк не можна.

У таких випадках і застосовують різноманітні пластифікатори, що дозволяють збільшити плинність бетонного розчину без збільшення рідини. Область застосування досить широка, нерідко пов'язана із використанням у будівництві бетононасосу.

Крім основної властивості, розчин, у якому застосовуються пластифікатори, відрізняється й іншими властивостями:

  • заощаджується цемент;
  • збільшення міцності;
  • водонепроникні якості;
  • менше схильність до низьких температур.

Але використання пластифікаторів призводить до збільшення термінів затвердіння бетонних сумішей, що, в деяких випадках, небажано. Щоб компенсувати такий недолік, застосовують іншу добавку, яка прискорює твердіння бетонної маси, про яку й поговоримо далі.

Добавки, що прискорюють та уповільнюють затвердіння розчину

Прискорюючі затвердіння бетону добавки, як ми вже знаємо, застосовуються разом з пластифікаторами. Основна властивість їх випливає з їхньої назви. Прикладом застосування бетонної суміші з прискорювачами затвердіння можна назвати будівництво колодязя, тунелю, басейну, тобто конструкції, при зведенні яких необхідно максимально оперативно укладати шар бетону на попередній. Використання прискорювачів затвердіння дозволяє надати бетону міцності, надійності та термостійкості.

Добавки, що уповільнюють схоплювання бетону, навпаки, дозволяють бетонному розчину довше застигати. Ця методика застосовується при зведенні монолітних конструкцій із застосуванням залізобетону. Їх використання дозволяє уникати утворення швів між різними шарами бетонної суміші та мінімізувати усадження бетону.

Повітряні добавки

При використанні цих присадок у бетонному розчині утворюються дрібні повітряні бульбашки, що запобігають утворенню тріщин, що з'являються в процесі їх заморожування та подальшого розморожування. Це необхідно для надання бетонним конструкціям морозостійкості. Слід зазначити, що застосування таких добавок може знизити міцність бетону внаслідок недотримання технології їх застосування.

Існує безліч інших добавок для бетону, що дозволяють розширювати або знизити усадку, що перешкоджають утворенню тріщин, спеціальні інгібітори корозії сталевої арматури, що входить до складу залізобетонних виробів та багато інших.

Використовуючи добавки для бетону, представлені компанією «Мегатрейд СМ», ви підвищите якість споруджуваних об'єктів, прискоріть саме будівництво і помітно знизите собівартість вироблених бетонних виробів.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг