Вибір клею для укладання ковроліну

Укладка ковролина

На якість укладання ковроліну дуже впливає тип монтажу, а саме кріпильні матеріали, які були використані. Це може бути:

 • вільне укладання з фіксацією плінтусами;
 • стретчинг (застосування спеціальних планок по всьому периметру приміщення);
 • кріплення двостороннім скотчем;
 • використання клею.

Саме останній варіант є найкращим, якщо потрібно облаштувати поверхні, де інші способи фіксації будуть менш надійними. Наприклад, він підійде для сходових прольотів, сходів, інших багатолюдних місць.

Плюси та мінуси клею для укладання ковроліну

Клейовий монтаж підходить тільки в тому випадку, якщо ковролін – це тривале покриття для підлоги. Цей метод дозволяє укладати матеріал на дерев'яну або бетонну поверхню. Клеючий склад має низку переваг. Це насамперед можливість розміщувати суміш на будь-якій поверхні з різною площею. Клей не дає можливості утворюватися складкам або бульбашкам, він вологостійкий та пожежобезпечний. Спеціальний склад розроблений таким чином, що дозволяє використовувати різні меблі, не ушкоджуючи при цьому основне покриття. До того ж, клей для ковроліну має дуже привабливу ціну та доступний для використання будь-якому споживачеві.

Мінус також присутні. Вони полягають у необхідності ретельної підготовки поверхні перед використанням клею. Користувач не зможе вдруге використати покриття, монтоване на такий клей. Встановлювати ковролін потрібно за допомогою спеціалістів.

Види клею для ковроліну

Не знаєте, чим клеїти ковролін? У такому разі можете звернутися до нашого магазину Мегатрейд СМ та дізнатися всю необхідну інформацію, проконсультуватися у досвідчених менеджерів та придбати найкращі клеючі склади. Виділяють три основні види суміші для монтажу ковроліну, розглянемо їх докладніше!

Виды клея

 1. Дисперсійний клей. Це всіма відомий ПВА, виготовлений на основі полівінілацетатної дисперсії. Таку продукцію легко використовувати, вона не горить, не виділяє шкідливих речовин та доступна за ціною. Недоліки полягають у зниженні міцності, якщо нанести товстий шар, клей не любить вологу і не дуже еластичний при висиханні;
 2. Двокомпонентний поліуретановий клей виготовляється на основі затверджувачів та поліефірів. Він відмінно підходить для укладання покриття для підлоги на рівну поверхню. Швидко твердне шляхом протікання хімічних реакцій, може використовуватися як при високих температурах, так і при низьких. Цікаво, що покриття не втрачає своєї еластичності після висихання цього клею. Він також має мінуси: токсичний, вимагає використання спеціальних інструментів при укладанні, має високу ціну. Крім того, готову суміш потрібно використовувати відразу ж, через годину вона буде вже непридатною.
 3. Акриловий клей. Він має ті ж переваги, що клей ПВА, плюс він більш стійкий до впливу вологи, еластичний, має високу адгезію. Серед мінусів варто виділити найвищу вартість продукту.

Вказані види клею для ковроліну ви можете знайти на нашому сайті магазину Мегатрейд СМ.

Витрата клею для ковроліну

Кількість клею, яка потрібна для укладання ковроліну, залежить від виду обраного складу та деяких інших факторів. Якщо ви взяли дисперсійний клей, то його розрахункова витрата становитиме в межах 0,3-0,5 кг/м2. Як клеїти ковролін на такий склад? Перед монтажем підлогу вирівнюють і очищають, обов'язково знежирюють. Банку із сумішшю збовтують, відкривають і вже можна використати. Наносять такий клей тонким шаром, а потім розкочують ковролін. У випадку, якщо на покриття з'являються плями, їх потрібно негайно нейтралізувати вологою губкою.

Коли ж покупець набуває двокомпонентного складу, то тут витрата буде дещо іншим: 0,2-0,4 кг/м2. Звичайно, багато що залежить від характеристик підлогового покриття, досвідченості майстра та якості використаних інструментів. Перед використанням двокомпонентний клей змішують, він схоплюється на поверхні буквально за одну годину.

Правильний вибір клеючого складу

Правильный выбор клея

Щоб укладання ковроліну не обійшлося дорожче, потрібно серйозно підійти до підбору клею. Якщо ви не знаєте, як вибрати для ковроліну, то читайте далі! Отже, варто враховувати багато факторів:

 • площа поверхні (для невеликого приміщення клей може і не знадобиться);
 • основа підлоги (рівна або не дуже, як вбирає вологу);
 • яку основу має сам ковролін: гуму, повсть, поліуретан, джут тощо;
 • умови подальшої експлуатації;
 • бажаний час затвердіння;
 • прийнятність за ціною.

Широкий вибір клею є в нашому магазині Мегатрейд СМ. Ви можете придбати універсальний склад, наприклад Uzin UZ 57, який підходить для багатьох текстильних покриттів. Або ж клей Primus, розроблений спеціально для ковроліну та лінолеуму. Ми маємо великий вибір такої продукції, є можливість придбати суміші в невеликих контейнерах до 1,2 кг. А можна взяти ємність 13-14 кг, вона буде трохи дешевшою. Вибір завжди залишається за покупцем, а ми лише можемо запропонувати найкращі варіанти для швидкого монтажу та тривалості використання покриття для підлоги.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг