Вибираємо та правильно використовуємо силіконовий герметик

Приступаючи до фінального етапу ремонту, потрібно подбати про оформлення стиків за допомогою герметика. Цей процес визначає експлуатаційні та зовнішні характеристики приміщення.

На сьогоднішній день в асортименті виробників представлений величезний спектр герметиків, що дозволяє вибрати оптимальний варіант для свого приміщення. До вибору кошти необхідно підходити з особливою відповідальністю, оскільки і його застосування. До затребуваних різновидів відносяться кошти, основою яких виступає силікон. Торгова марка Soma Fix зарекомендувала свою продукцію як популярну та надійну.

Силіконовий герметик є найпопулярнішим і найчастіше використовуваним продуктом, який має низку наступних переваг:

 • еластичні характеристики дають можливість використання суміші навіть при виконанні робіт з рухомими типами конструкцій;
 • довговічні властивості та міцність визначаються тим, що цей вид матеріалу служить понад 20 років;
 • наявність високих адгезійних властивостей добре поєднується з різними видами матеріалів у вигляді деревини, бетону, металевих, скляних, пластмасових та керамічних поверхонь);
 • стійкість складу до ультрафіолетових променів;
 • стійкість до компонентів хімічного типу, до яких входить і побутова хімія;
 • високий рівень термостійкості (від -40 до +180 градусів Цельсія);
 • стійкість до появи грибка та цвілі.

Сфери використання силіконових герметиків

Склад у вигляді силіконового герметика успішно застосовується для ванних кімнат, санвузлів, кухонь та басейнів. Також такі засоби дуже актуальні для приміщень, де є висока вологість.

Цей склад використовують для укладання таких матеріалів як керамічний та кам'яний вид плитки, за його допомогою проводять герметизацію вікон, оформляють області стиків у приміщеннях з високою вологістю та вразливістю до появи грибка та цвілі (ванні кімнати, туалети тощо). .

Критерії, які сприяють правильному вибору силіконового герметика

що таке силіконовий герметик

Вибираючи силіконовий герметик, необхідно керуватися рядом наступних критеріїв:

 1. Термін придатності. На полицях будівельних супермаркетів часто можна зустріти герметики за акційними цінами з терміном придатності, що закінчується. Не варто віддавати перевагу більш дешевому варіанту, оскільки він не матиме всіх необхідних якостей.
 2. Цілість упаковки. Навіть незначна тріщина на упаковці змусить вас викинути це придбання.
 3. Цільове призначення. Вибираючи герметик, важливо керуватися метою покупки. Виробник завжди вказує на упаковку цілі використання цього складу.

Вибираючи силіконовий герметик, необхідно враховувати ряд особливостей складу, що дасть змогу вибрати оптимальне та якісне рішення:

 • одно або двокомпонентний склад;
 • колір. В асортименті виробники представлено широкий діапазон кольорів;
 • вигляд наповнювачів. Різні наповнювачі можуть сприяти підвищенню адгезії, знижувати в'язкість або виконувати антибактеріальні властивості;
 • вид основи у вигляді лужної, кислотної або нейтральної.

Хімічні склади герметиків:

 1. Кислотні. Основою цього різновиду є оцтова кислота, про присутність якої свідчить наявність характерного запаху, що є при затвердінні. Даний вид герметика є універсальним і маркується відміткою «А». До основного недоліку можна віднести несумісність із різними видами кольорових металів за рахунок прискореного темпу корозії. Крім цього, цей вид є несумісним з мармуром і цементно-місткими матеріалами, для створення яких використовували луг.
 2. Для створення нейтральних герметиків використовують речовини у вигляді спирту або кетоксиму, що сприяє добрій взаємодії з різними видами поверхонь.
 3. Лужні герметики виготовляються на основі амінів і є силіконовими герметиками спеціального призначення.

Використання силіконових герметиків визначається наступними етапами:

 • підготовляються матеріали;
 • виконуються роботи при використанні герметика;
 • робиться технічна перерва, щоб силікон схопився з поверхнею.

Проведення попередньої підготовки інвентарю та матеріалів сприяє економії часу, і дає можливість провести швидку та акуратну обробку. Правильна послідовність та використання засобу є гарантом отримання якісного результату, а витримка технічної перерви сприяє міцності та герметичності стиків протягом тривалого часу.

Для проведення герметизації стиків використовують матеріали у вигляді:

 • чистої та м'якої тканини (ганчірки);
 • силіконових» пістолетів;
 • ємностей з наявністю розпилювачів;
 • спеціально-призначеного знежирювача;
 • шпателя.

Важливо! Не варто економити на покупці шпателів, так як це може безпосередньо позначиться на кінцевому результаті. Матеріал у вигляді застиглого силікону дуже важко відтерти зі шкіри, а також варто враховувати те, що він є досить їдким хімічним компонентом, що може призвести до різних негативних реакцій.

Витрата герметика

Купуючи силікон, важливо зробити розрахунок точної кількості матеріалів, необхідних для одноразового проведення робіт зі стиками. Стандартною витратою силікону є приблизно 300 мл засобу на 17 погонних метрів, враховуючи товщину нанесення 3-4 мм.

Як наносити герметик?

силіконовий гель

Послідовність:

 1. Проводиться очищення швів від грязьових та запорошених утворень;
 2. Перевіряється сухість основ;
 3. Проводиться знежирення поверхонь;
 4. Здійснюється наклейка монтажного скотчу.

Для того, щоб не довелося відтирати зайвий силікон з поверхні, слід:

 1. Акуратно відкрити силікон;
 2. Обрізати носик;
 3. Закрутити насадку.

Показник ширини при нанесенні герметика може змінюватись. Здійснюючи зріз по чітко позначеному контуру, результатом стане тонкий шов, тоді як серед під кутом 30-45 градусів сприятиме нанесення більш товстого шару герметика. Для цього потрібно:

 1. Заправити тюбик у пістолет;
 2. Здійснити натискання невеликого важеля над курком, що сприятиме зниженню тиску всередині туби, щоб уникнути його протікання;
 3. Під час видавлювання герметика засіб необхідно моментально наносити на робочі підстави. Наносити силікон необхідно максимально рівномірно від кутів, тримаючи пістолет під кутом.
 4. Нанесений силіконовий засіб збризкується мильним складом. Не варто надто перестаратися з кількістю силікону!
 5. Використовуючи шпатель, слід надати правильних форм лініям, здійснивши попередню обробку інструменту мильним розчином;
 6. Притискаючи шпатель, слід щільно притиснути силікон до поверхні.

Працюючи шпателем, слід виконувати рухи до себе без відриву від шва. Всю лінію важливо провести за один раз! Якщо проведення лінії з першого разу не вдалося, необхідно повторити процедуру з початку шва.

 1. Знімається монтажна стрічка;
 2. Проводиться очищення інструментів, використовуючи чисту тканину, змочену в спирті або ацетоні;
 3. Витримується технічна перерва (24 години).

Проміжок утворення плівки на силіконовій речовині в основному варіюється в межах 20 хвилин. Повне затвердіння силіконового складу може змінюватися, враховуючи наявність складових у герметиці. Тому важливо уточнювати цей вид інформації на упаковці герметичного складу.

Наведені вище рекомендації допоможуть правильно вибрати та використовувати силіконовий герметик.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг