Види шпаклівок та їх призначення

Шпаклювальні суміші використовують для вирівнювання стін, заповнення та загортання різних дефектів. Суха шпаклівка – це склад на основі спеціального наповнювача, в якому присутні в'яжучі та додаткові речовини. Всі елементи складу підібрані у певних пропорціях, завдяки чому мінімізується усадка.

Щоб вибрати відповідний варіант шпаклівки, важливо знати характеристики та особливості основних її різновидів.

шпаклівка фото

Універсальне шпаклювання

Універсальні склади, виготовлені на гіпсовій або цементній основі, розводять відповідно до інструкції. Шпаклівки цього виду підходять для вирівнювання поверхонь та для фінішного оздоблення. Універсальна суміш допоможе закласти тріщини та невеликі нерівності, підготувати стіни перед декоративним оздобленням. Якнайкраще цей склад підійде для невеликого косметичного ремонту.

Фінішне шпаклювання

Призначення такої суміші відповідає її називанню, шпаклівку використовують для фінішного оздоблення поверхонь перед початком оздоблювальних робіт (фарбування, поклейки шпалер тощо). Застосування має сенс при незначних нерівностях, коли різниця перепадів не перевищує трьох міліметрів.

Фінішну шпаклівку рекомендують наносити на чисті сухі поверхні із гіпсу, гіпсокартону, бетону, гіпсоволокна. Самі склади можуть бути виготовлені на основі цементу, гіпсу або акрилу. Вибираючи шпаклівку, потрібно враховувати, що найкращу якість забезпечує суха суміш із дрібною зернистістю.

Базове шпаклювання

Цей шпаклювальний склад застосовують для ґрунтовного вирівнювання, заповнюючи тріщини та нерівності глибиною до 1,5 см. Якщо перепади занадто великі, базову шпаклівку наносять кількома шарами. При цьому кожен попередній шар повинен добре висохнути перед наступним накладенням. Після базової шпаклівки наносять фінішну і лише потім приступають до оздоблювальних робіт.

Фасадна шпаклівка

Цей вид шпаклівки застосовують для вирівнювання зовнішніх та внутрішніх стін, наносячи на бетонні та цегляні поверхні. Фасадні суміші міцні, пластичні, стійкі до вологи та температурних перепадів, на них красиво та рівномірно лягає фарба. Перед шпаклювальними роботами поверхні очищають, знежирюють та ґрунтують. У деяких випадках шпаклювальний склад може містити грунтовку.

Універсальна, фінішна, базова та фасадна − основні види шпаклівок, що використовуються у будівництві. Щоб вибрати оптимальний варіант, потрібно визначитися з цілями та конкретним планом завдань, врахувати стан поверхонь, що є.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг