Види клею для укладання плитки

Плюси та мінуси клею для укладання плитки

Виды клеев

Види клеїв іноді дуже схожі між собою за характеристиками, тому вибрати найкращий клей для плитки складно. Перед тим, як відправляються в магазин, необхідно уточнити, для якого приміщення вам потрібен клеючий склад, які аспекти є в ремонтному процесі і т.п. Є сенс купувати універсальний клей, якщо оздоблення не потребує професійного підходу. Він:

 • екологічний;
 • має широкий діапазон застосування;
 • поєднується з різними оздоблювальними матеріалами;
 • пластичний та зручний у використанні.

До речі, така продукція є у нашому магазині Мегатрейд СМ. Візьміть, наприклад, клей Forbo 522. Це якісний продукт, який використовується для стель і стін.

Серед негативних сторін універсального клею варто відзначити погану стійкість до впливу вологи, він зовсім не підходить до ванних кімнат та інших приміщень, де характерна присутність вологи.

Звичайно, якщо ви шукаєте матеріал для ванної або басейну, то краще все взяти гідроізоляційний клей. У його складі присутні пісок, цемент та компоненти з вологозахисними властивостями. Основні плюси такого клею – це міцність, стійкість до миючих засобів та інших агресивних компонентів, довговічність у використанні.

Який клей для плитки краще: сухий чи вже готовий?

Готова суміш має явну перевагу перед сухим складом. Справа в тому, що перший варіант – це матеріал, який можна одразу використати. А ось суха суміш потребує попередньої підготовки. А якщо ще провести роботи не правильно, то й, зрештою, доведеться купувати новий матеріал. Але, все-таки, сухий клей має низку важливих переваг, це:

 • можливість застосування на спотвореній поверхні;
 • ціна набагато менша, ніж на готові склади;
 • демонтаж проводитися легше та швидше.

Види клею для плитки

Виділяють три базові види клею. Про них поговоримо нижче:

 1. Дисперсійний клей. Складається з акрилової основи, штучних смол та в'яжучих добавок. Він застосовується для "складних поверхонь", таких, які раніше фарбувалися або мають поганий рельєф. Суміш добре розтікається і схоплюється.
 2. Епоксидний клей. Виготовляється з епоксидної смоли та затверджувача. Він підходить для гладкої поверхні та актуальний у місцях, де характерне підвищене навантаження. Використання вимагає великого рівня професіоналізму, адже швидко схоплюється з поверхнями. Але експлуатаційні характеристики тут чудові: стійкість до зниження температури, стійкість до будь-яких погодних умов, вплив розчинників і лугів.
 3. Цементний розчин найпопулярніший серед покупців, адже він недорогий і може застосовуватися для багатьох робіт. За допомогою такої суміші можна якісно укласти плитку на оштукатурену поверхню або цегляну стіну. До переваг можна віднести гіпоалергенність, водостійкість та безпеку у використанні.

Що впливає на витрати клею для плитки?

Расход клея для плитки

Багато клієнтів магазину Мегатрейд СМ не знають, як правильно підрахувати витрати клею для плитки! В інструкціях завжди вказується приблизна витрата клею на плитку, але все ж таки, точний показник залежатиме від ряду факторів. Тільки досвідчений майстер може сказати більш наближене значення тому, що знадобиться у результаті. Тут відіграють роль такі фактори:

 • розмір плитки, адже чим вона тонша, тим менший шар клеючої суміші знадобиться (наприклад, для плитки з розміром до 10*10 см потрібно не більше 3 кг/м2, а якщо взяти плитку 30*30 см, то витрата збільшиться практично вдвічі) ;
 • рівність поверхні основи;
 • склад плитки (керамограніт поглинає не більше 1% вологи, а звичайна плитка до 10%);
 • майстерність працівника та вид використаного інструменту.

Можна підійти до питання розрахунку матеріалу для плитки таким чином: взяти половину товщини плитки та помножити цю цифру на середній показник витрати.

Правильний вибір клею для укладання плитки

Багато відомих марок, які є між собою конкурентами, мають схожі характеристики та ціну на клеючі суміші. "Тоді як вибрати клей для плитки?", - Запитаєте ви! Покладайтеся головним чином на свої потреби, а також характеристики приміщення, де застосовуватиметься склад. У Магазині Мегатрейд-СМ можна побачити великий вибір клею для плитки за гарною ціною. Ми надаємо якісний товар від Ceresit, Forbo та інших брендів. Можливий самовивіз товару або доставка кур'єрськими компаніями.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг