Види та особливості вибору шпаклівки

Шпаклевка, состав, параметры влиянияСклад матеріалу визначає властивості, які в кінцевому рахунку отримує шпаклівка. Залежно від того, які були використані зв'язувальні речовини, наповнювачі та модифікуючі добавки, можна міркувати про особливості тієї чи іншої продукції. Ось основні параметри, що впливають на види шпаклівки:

 • дисперсність;
 • час схоплювання та висихання;
 • робоча температура;
 • водостійкість;
 • морозостійкість та інше.

Види та відмінності шпаклівок

Для проведення певних робіт використовуються різні види шпаклівок. Щоб не помилитися у правильному виборі, перед покупкою товару варто розібратися у його різноманітності.

Які виділяють види шпаклівок за призначенням?

 1. Для вирівнювання поверхні. Такий матеріал вважається стартовим, використовується на початкових етапах виконання робіт і дозволяє зробити стіни рівними, приховати невеликі нерівності. В даному випадку склад великодисперсний, він відрізняється міцністю та довговічністю. Зважайте на те, що після висихання поверхню практично не можна відшліфувати.
 2. Для фінішної обробки. Така шпаклівка наноситься тонкою кулею, далі висохлу поверхню можна фарбувати, штукатурити або покривати шпалерами. Матеріал підходить для вже рівних стін, так як він наноситься шаром не більше 0,5 см, вирівняти поверхню просто не може.
 3. Універсальний облицювальний матеріал. Сама назва говорить про те, що суміш можна застосовувати як базове покриття і як фінішну шпаклівку. Такий матеріал міцний, легко обробляється після висихання, але і коштує трохи дорожче, ніж вищезазначені суміші.
 4. Спеціальне шпаклювання, яке застосовується для окремих категорій робіт. Наприклад, такий варіант можна взяти для закладення швів у гіпсокартоні.

Виды шпаклевок

Види шпаклівки по базовій основі

Зв'язуючий матеріал, який був використаний в основі продукту, може відіграти далеко не останню роль у процесі використання шпаклювання. Розберемося у різновидах:

 1. Коли в основі гіпс, то продукт виходить дуже пластичним, зручним для роботи. Він поглинає вологу прямо з повітря, коли це потрібно і віддає її у разі надлишку. Щоб створити сприятливий мікроклімат, варто вибирати цей варіант.
 2. Цементна основа підходить і для внутрішніх та зовнішніх робіт. Продукт добре виносить підвищену вологість та низькі температури.
 3. Склад з полімерною основою застосовується найчастіше для обробних операцій, таких як закладення швів, стиків та інших дрібних вад.
 4. За міцністю серед усіх підвидів виділяється універсальна шпаклівка. Вона утворює білу або сіру поверхню, яка легко шліфується, але відрізняється підвищеною стійкістю до будь-яких видів пошкоджень.
 5. Щоб прибрати невеликі подряпини та тріщини після завершення оздоблювальних робіт, застосовують фінішну шпаклівку. Її шар може становити до 1 мм, а при перевищенні товщини може розтріскатися.
 6. Ще один підвид – водостійкий матеріал. Він підходить для обробки бетонних і вже оштукатурених стін.

Готовая шпаклевка

Види шпаклівки для стін за рівнем готовності

У нашому інтернет магазині Мегатрейд СМ ви можете придбати суху суміш або вже готову до застосування. Перший варіант реалізується у спеціальних пакетах вагою від 5 до 25 кг. Якщо купувати готовий продукт, він буде представлений у пластикових відерцях. Який варіант краще вибрати?

Суха суміш дозволяє споживачеві самостійно підібрати консистенцію, приготувавши розчин за інструкцією. Вона коштує не дорого і може зберігатися понад рік у сухому приміщенні. Другий варіант – це готова суміш. Така шпаклівка буде пластичною, зручною в нанесенні, зрештою ви отримаєте вологостійку, міцну поверхню. Щоб не витрачати свій час, звичайно, краще придбати вже готовий до застосування матеріал, але при цьому ви витратите трохи більше коштів.

Як зробити правильний вибір шпаклівки?

Види шпаклівок для стін настільки різноманітні, що часом складно зробити однозначний вибір. Менеджери компанії Мегатрейд СМ рекомендують вивчити властивості та сферу застосування конкретної продукції. Підбирайте вироби, що підходять під особливості та тип вашої поверхні. Якщо ви задумали далі клеїти шпалери на стіни, то краще взяти суху суміш, яка дасть вам білий відтінок після висихання. Для обробки внутрішніх приміщень не купуйте суміш, у складі якої є пісочний наповнювач.

Для отримання професійної консультації ви можете звернутися до співробітників нашої компанії Мегатрейд СМ. Ми гарантуємо високоякісну продукцію, прийнятну ціну та швидку доставку замовлення.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг