Видалення бетону або цементного розчину з поверхонь

По закінченні будівництва або ремонтних робіт, пов'язаних з цементними або бетонними розчинами, виникає необхідність прибирання території від будівельного сміття та очищення, відмивання всіх поверхонь, техніки та робочого інструменту. Ось тут і виявляються такі неприємності, як цемент, що налип, і висоли. А всі чудово знають, як цементний розчин може прилипнути і як важко його забрати.

Прибрати традиційні механічні методи − сколюючи або змиваючи, не завжди ефективно і може призвести до пошкодження поверхні, що очищається. А у випадку з електроінструментами такими методами можна вивести дороге обладнання з ладу.

Фахівцями прийнято використовувати інші методи очищення від цементобетонних забруднень – за допомогою спеціальних розчинників, у складі яких є кислоти та луги, та більш щадних очисників.

Кислото- і луговмісні розчинники

 Кислото- і луговмісні розчинникиЯкщо звичайними методами прибрати бетонні забруднення не виходить, застосовують спеціальні розчинники для очищення та догляду після ремонту. В їх основі лежать кислоти та луги, перші розм'якшують засохлу цементну суміш, другі розщеплюють масляні забруднення. Розчинник починає розпушувати забруднення, поступово проникаючи все глибше в бетон, досягає поверхні, яку необхідно очистити. Далі розчинник очищає поверхню від солей, що в'їлися. Після такої процедури цементне забруднення може просто відвалитися або розпушитися настільки, що його легко можна буде змити.

Промислові розчинники складаються з:

 • концентрованої кислоти, що розпушує забруднення (використовують соляну, ортофосфорну або їх суміші);
 • луги, що розщеплюють масло та жир;
 • спеціальні речовини, що утворюють шар захисту (інгібітори);
 • речовин, які захищають метал, гуму та пластик.

В основному, на ринку будівельних матеріалів присутні концентрати розчинників. Зверніть увагу, що при роботі з кислото- і луговмісними розчинниками необхідно дотримання елементарних заходів безпеки (рукавички, окуляри, спецодяг).

Якщо такі розчинники випадково потраплять на відкриті ділянки тіла, необхідно терміново змивати склад великою кількістю проточної води та звертатися за медичною допомогою, захопивши упаковку з цим розчинником.

Через наявність у складі розчинників кислот та лугів, при використанні може виділятися різкий, але нетоксичний запах.

Очищувачі після ремонту

Склади очисників не містять у своєму складі кислоти та лугу, дозволяючи обробляти забруднення не ушкоджуючи самих поверхонь. Таким методом бажано обробляти поверхні, які можна пошкодити механічним способом або із застосуванням агресивних хімічних речовин. кераміку, цегляну кладку, натуральний або штучний камінь та інші матеріали фасадів будівель.

Очищувачі мають позитивні характеристики:

 • безпечні для людського організму (при роботі немає неприємних та небезпечних запахів, при попаданні на відкриті ділянки шкіри не завдають травм);
 • без канцерогенів;
 • не горючі;
 • безпечні для металів, не викликають корозії;
 • розкладаються на безпечні для навколишньої природи речовини.

Можна придбати як у концентрованому, так і у розведеному вигляді, готовому до застосування. Очищувачі добре справляються з цементом, бетоном, плитковими клеями, затирання, висолами, нальотами вапна, водяним каменем. При використанні зберігають фарбу, лаки, гумові, пластикові, скляні вироби, хромовані та алюмінієві поверхні.

Як правильно проводити очисні роботи

Давайте розглянемо послідовність дій, необхідних для якісного очищення поверхні:

 • 1 Підготовка поверхні. Очищаємо від шматків забруднення, що відшаровуються.
 • 2 Нанесення суміші, що очищає, на забруднення, яке необхідно очистити. Способи нанесення можуть застосовуватися різні: кистями, валиками, ручним розпилювачем і т.д.
 • 3 Дія суміші, що очищає. На упаковці очищувача вказано час, необхідний для очищення.
 • 4 Здійснюємо механічне очищення забруднення щіткою.
 • 5 Все промиваємо водою.

При неповному очищенні процедуру необхідно повторити. Деякі забруднення рекомендується замочувати протягом кількох годин.

Використовуючи концентровані суміші, скористайтеся рекомендаціями виробника щодо її розведення.

Також слід зауважити, що склади можуть впливати на деякі речовини, що входять до складу оздоблювальних матеріалів, змінюючи їх колір. Тому при використанні очищувального складу, застосуйте спочатку його на малопомітному місці.