Переваги паркетного масла

Паркет, незважаючи на свою немаленьку вартість, є найбажанішим матеріалом для покриття для підлоги. Паркет із натурального дерева відноситься до класичного варіанту підлогового покриття. Наявність паркетного покриття в будинку говорить про спроможність його господарів, а зовнішній вигляд дерев'яного покриття створює атмосферу затишку та надає розкішності будь-якому інтер'єру.

Але мало просто покласти паркет, потрібно подбати, щоб це покриття послужило своїм господарям тривалий час. Для цього необхідно захистити дерево, з якого виготовлено паркет. Дерев'яне покриття, як і всі дерев'яні вироби, не любить вологу та температурні коливання, вони не настільки міцні, що б витримувати необережне та багаторазове використання. Для захисту дерев'яного паркету існує кілька варіантів, найбільш популярним з яких вважається розтин паркету маслом.

Основні захисні матеріали для паркету

Ви вже познайомилися з одним з варіантів обробки паркету – паркетне масло, але крім масла, на ринку будівельних матеріалів представлені й інші популярні матеріали, такі як лак та віск.

Лакове покриття вважається найміцнішим захисним покриттям. Вся справа в захисній плівці, що створюється під час розтину паркету лаком. Ця плівка утворюється при висиханні лаку на поверхні дерева, вона перешкоджає проникненню до дерева вологи, тим самим захищаючи його. Але розкриття дерев'яної поверхні має і кілька недоліків, такі як складність і трудомісткість самого процесу розтину, тривалість усіх робіт, так як для більшої надійності необхідно розкривати підлогу до трьох разів. Ще одним недоліком можна вважати необхідність повторного нанесення після ремонтних робіт або неакуратного використання.

Паркетне масло є безбарвною в'язкою рідиною, якою розкривається дерев'яне покриття. Якщо порівнювати з лаком, то після розкриття паркетним маслом не утворюється плівка, а саме масло вбирається в дерево. Після обробки маслом природність дерев'яного покриття стає більш вираженою, як підкреслюючи структуру деревини. Також, на відміну від лаку, нанесення паркетного масла набагато простіше та легше. Тому багато фахівців віддають перевагу обробці паркету маслом, при якому поверхня дерева захищається екологічним та безпечним матеріалом.

Віск теж вважається одним із видів захисного матеріалу для дерев'яних поверхонь, але, в основному, він застосовується як доповнення до паркетного масла. Віск використовують як захисний, так і декоративний засіб для   дерева, адже після розтину воском паркет набуває того приємного для нашого ока блиску, збільшуючи цінність і природність покриття для підлоги.

Особливості паркетного масла

Як ми вже знаємо, основною відмінністю паркетного масла від лаку є відсутність захисної плівки, яка утворюється після висихання та затвердіння лакового покриття на поверхні дерева. Паркетне масло вбирається в структуру дерев'яного покриття, захищаючи його зсередини.

Так, лакова плівка покликана захищати дерево від надмірної вологи, яка негативно діє на нього, даючи можливість розвиватися цвілі та грибку. Але ця плівка перешкоджає попаданню як надмірної вологи, вона зупиняє будь-якого обміну вологою. Дерево перестає «дихати», взагалі без доступу вологи поверхня паркету з часом починає лущитися, відшаровуються дерев'яні частинки і починають утворюватися тріщини. У разі покриття паркету маслом такого ефекту не вийде. Масло, вбираючись у структуру дерева, перешкоджає проникненню надмірної вологи, але залишає йому можливість «дихати».

Паркетне масло може бути як натуральною, так і штучною. Вся справа в основі, з якої виготовляється даний будівельний матеріал. Виготовлена на основі рослинних та мінеральних елементів, паркетне масло буде справді екологічним матеріалом, але штучна основа дозволить прослужити довше.

Звичайно, вибір завжди за покупцем, ми можемо лише рекомендувати певний будівельний матеріал, вказуючи на певні переваги та недоліки. У жодному разі не рекомендується економити на захисті вашого паркетного покриття, паркет повинен служити довгі роки. Телефонуйте та менеджери компанії Мегатрейд-СМ нададуть відповіді на будь-які запитання.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг