Поліуретановий герметик: основні властивості, характеристики та способи застосування

Герметики на основі поліуретану добре зарекомендували себе на ринку будівельної хімії. Вони широко застосовуються як у промисловому будівництві, так і при ремонті та обслуговуванні житлових будівель. Розглянемо деякі особливості цього типу герметиків.

Поліуретановий герметик: що це?

Можна з усією сміливістю заявляти, що поліуретановий герметик – це продукт, народжений часом та прогресом. Адже ще в середині минулого століття будівельники для герметизації використовували натуральні речовини: каучук та пробку. Запаси цих матеріалів стали виснажуватися і спочатку американця, а за ними і німці почали розробляти альтернативні матеріали. Першими стали з'єднання на основі поліолів та діізоціанатів – еластоміри. Пізніше були винайдені пінополіуретани та перші поліуретанові герметики.

Видовий асортимент поліуретанових герметиків

Однокомпонентний герметик Sikaflex Construction (D)

Такий тип герметиків має широке поширення. До його складу входить поліуретановий форполімер, який має пастоподібну консистенцію. Здатність твердіти у даного матеріалу виникає під впливом вологи, що у повітрі. Однокомпонентні поліуретанові герметики мають високу адгезію і відмінно працюють з різними поверхнями, починаючи від бетону, закінчуючи склом і керамікою. Герметик стійкий до механічної дії та легко відновлюється після деформації.

Поліуретановий однокомпонентний герметик незамінний при ремонті та будівництві. Для роботи необхідно дотримуватися температурного режиму в межах від 5 C до 30 C вище нуля. При негативних температурах можуть працювати спеціалізовані склади, але слід враховувати, що зі зниженням температури герметик буде менш еластичний та міцний. Матеріал стає в'язким через неможливість взаємодіяти з вологою у повітрі.

Двокомпонентний герметик

Більш професійний склад, який потребує деяких навичок для роботи з ним. У даному герметиці використовується два компоненти (затверджувач та паста з поліолами), які потрібно змішати певним образам у зазначеній пропорції. Від цього залежить якість та довговічність будівельного розчину. Слід враховувати, що суміш треба робити безпосередньо перед роботами, т.к. під впливом довкілля вона швидко втрачає свої властивості. Головна перевага даного розчину – робота при низьких температурах, для даного складу не важлива волога повітря.

Особливості та якісні характеристики поліуретанових герметиків

 • Еластичність. Цей показник у деяких виробників сягає 100%. Даний тип герметика добре підходить для роботи з деревом, металом та бетоном, пластмасою та склом.
 • Зносостійкість. Поліуретановий герметик не зазнає критичного руйнування від впливу прямих сонячних променів, вібрації, високої вологості та перепадів температур. До того ж, він добре відновлюється після механічного впливу, забезпечуючи герметизацію на тривалий період.
 • Тіксотропність. Цей тип герметика добре відновлюється і міцно тримається на вертикальних поверхнях, оскільки здатний розріджуватися, а повертаючись у стан спокою. ставати більш в'язким. Якщо нанести герметик на вертикальну поверхню, то через деякий час склад не сповзає вниз, а залишиться на тій ділянці, на яку був нанесений спочатку.
 • Мінімальне усадження. Поліуретановий герметик після полімеризації мало дає усадку. Після затвердіння він придатний для шліфування та іншого механічного впливу. Шов, оброблений поліуретановим герметиком, можна фарбувати.
 • Економність. Цей тип герметиків дуже економічний у використанні. Для правильного розрахунку витрати герметика використовуйте таку формулу:
 • Ш*Г - для квадратних швів
 • Ш*Г/2 – для трикутних швів
 • Ш - ширина (мм), Г - глибина (мм).

В результаті обчислень ви отримаєте витрати: 1 мл герметика на 1 погонний метр шва.

Важливо! Перед роботою з деякими видами пластмас необхідно провести ґрунтування або праймер. Цей тип герметика не можна наносити на поверхні, вологість яких перевищує 10%. Не використовуйте поліуретанові герметики на поверхнях, які нагріваються до 100 °C і вище.

Як застосовувати поліуретановий герметик

Поліуретановий герметик завдяки своїм унікальним властивостям знайшов широке застосування:

 • для фасадних та інтер'єрних робіт: підвіконня, шви тощо;
 • оздоблювальні роботи з різними матеріалами: натуральний та штучний камінь, дерево;
 • складання меблів та герметизація автомобільних кузовів;
 • термоізоляційні шви та утеплення труб.

Для робіт із герметиком використовують спеціальний інструмент – ручний пістолет механічного, пневматичного чи акумуляторного типу. Механічний пістолет популярний для домашнього ремонту, є практично у кожного досвідченого господаря. А пневматичні та акумуляторні використовуються у професійному будівництві, де обсяг робіт значно більший та часовий проміжок обмежений.

Робота з поліуретановим герметиком проходить у кілька етапів:

 1. Підготовка. Поверхню потрібно очистити та підготувати до нанесення. На область навколо шва нанести малярну стрічку.
 2. Коректуємо глибину. Для цього найкраще підійде монтажна піна або спеціальний шнур. це допоможе обмежити глибину нанесення герметика та обробити отвір правильно.
 3. Нанесення. Скориставшись пістолетом, нанесіть герметик на шов. Потім шпателем розрівняйте склад і приберіть надлишки.
 4. Завершення. Забираємо скотч. Даємо герметику затвердіти протягом 3 годин.

Поліуретанові герметики від Мегатрейд-СМ

На сайті компанії Мегатрейд-СМ представлені герметики швейцарського виробника з більш ніж сторічною історією Sika.

Для закладання швів у бетоні, проведення покрівельних робіт та для встановлення системи кондиціонування добре підійде однокомпонентний герметик Sikaflex -11FC. Також цей склад хороший для проведення робіт з облицювання різними матеріалами, встановлення плінтусів, монтажу сходів та герметизації підвіконь. Sikaflex -11FC склеює навіть пластмасу завдяки підвищеній адгезії.

Для обробки фасадних швів, проведення робіт на відкритому повітрі при агресивному впливі факторів навколишнього середовища, відмінно підійде однокомпонентний поліуретановий герметик Sikaflex Construction (D). Це відмінний вибір для закладання деформаційних швів у віконних та дверних отворах, він добре склеює різні типи поверхонь і придатний для роботи з бетонними, цегляними, дерев'яними, металевими та ПВХ конструкціями.

Для проведення робіт з утеплення фасаду, монтажу внутрішніх конструкцій відмінно підійде монтажна поліуретанова піна з низьким розширенням Sika Boom -111 Thermo S. Завдяки своєму складу, піна швидко твердне і забезпечує надійну фіксацію матеріалу до поверхні різного типу. Піна проста у використанні і доступна в ємності для багаторазового застосування.

Поліуретанові герметики добре зарекомендували себе як універсальні склади, які не бояться ні перепадів температур, ні підвищеної вологості. Екологічність складу робить його застосовним як для роботи в житлових приміщеннях, так і для промислових об'єктів, будівництва доріг, облаштування покрівлі та закладання фундаменту.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг