Фарбування стін та стелі

Забарвлення стін і стелі може бути пов'язане з низкою проблем і проблем, якщо за справу береться новачок. Початківцю майстру слід враховувати безліч нюансів, які допоможуть йому легко впоратися з фарбуванням і при цьому скоротити витрати на фарбу   /a> та інші матеріали.

Яку фарбу краще купити для стін?

покраска стенВеликий асортимент лако-фарбових виробів часто збиває з пантелику. Серед великої кількості фарб значною популярністю користуються водоемульсійні суміші. Їх затребуваність обумовлена універсальністю та легкістю в роботі. Водоемульсійну фарбу легко наносити, до того ж висохлі шари добре миються. Якщо говорити про вартість, вона має дуже широкий ціновий діапазон. Вартість залежить від кількох факторів – пігменту, смол, добавок.

Найкращими для фарбування стін вважаються:

 • Акрилові суміші. Вони виготовляються з акрилової смоли. Серед переваг слід відзначити легкість нанесення, стійкість, відсутність неприємного запаху.
 • Вінілові фарби. Основним аргументом на їхню користь можна вважати чудову матову текстуру. Незважаючи на те, що стіну, пофарбовану вінілом, дуже легко забруднити, вона добре відмивається.
 • Латексні фарби. Стійкість та стійкість до ультрафіолетового впливу – їх основні переваги перед рештою видів фарб. Якщо порівнювати акрилову та латексну фарбу, то остання краще справляється із впливом води. Єдиний її мінус – неприємний запах.

Як вибрати колір фарби

фарбування стін

Підготовка стін до фарбування

Перш ніж наносити фарбу на стіну, необхідно підготувати поверхню. Підготовка включає наступні етапи:

 1. Очищення. З поверхні потрібно видалити бруд, будівельний пил, залишки жиру та ін.
 2. Грунтування. Незалежно від типу поверхні, будь то бетонна стіна або гіпсокартонна плита, потрібно виконати ґрунтовку. Вирівнювання сприяє збільшенню адгезії між основою та фарбою.
 3. Попередня оцінка. Якщо раніше пофарбованої стіні немає сколів, тріщин, нерівностей, її досить вимити. За наявності вм'ятин, подряпин, невеликих тріщин основу потрібно зашпаклювати, зашліфувати та покрити ґрунтовкою. Якщо цього не зробити, на фінальному шарі можуть утворитися матові плями.
 4. Обробка антисептиком. Плями, незрозумілою етіології, цвіль – все те, що вказує на грибок. Якщо він є на стіні, поверхню необхідно обробити антисептичним засобом.
 5. Обробка металевих елементів. Вона потрібна для того, щоб уникнути іржі.
 6. Видалення старих шпалер. В ідеалі їх треба зняти. Однак, якщо вони рівні, дозволяється фарбування поверхів шпалер.

Підготовка фарби

Для ідеально рівного нанесення та швидкого засихання фарбу для стін необхідно ретельно перемішати. Доведення суміші до однорідного стану можливе лише за умови використання міксера та насадки на дриль. По-перше, це зручно. По-друге, це ефективніше.

Спершу необов'язково наносити густий шар. Фарбу для першого шару можна відлити та розбавити розчинником або звичайною водою. Готову суміш для першого шару краще перелити у кюветку для валика або спеціально відведену ємність. Решту фарби слід прикрити кришкою. Таким чином, ви захистите її від передчасного засихання.

Забарвлення стель і стін

Питання, як потрібно правильно фарбувати стелі та стіни, хвилює багатьох майстрів, особливо початківців. Існує кілька правил, дотримуючись яких вам вдасться якісно пофарбувати стелю та стіни з першого разу:

 • фарбування потрібно виконувати після повного висихання ґрунтовки та стіни;
 • проведення робіт з водоемульсійною фарбою припустимо при температурі не нижче 5 градусів та вологості не вище 80%;
 • фарбування потрібно починати зі стелі, використовуючи драбини або телескопічні ручки, що дозволяють дістати до стелі, стоячи на підлозі;
 • фарбування стелі здійснюється смугами – лінії повинні вестись від вікна вглиб кімнати до дверного отвору;
 • фарбувати стіни в кімнаті, яка виходить на південь, краще ввечері або вранці, коли немає прямого сонячного проміння;
 • при фарбуванні потрібно виконувати один варіант рухів або горизонтальні, або вертикальні, інакше вийде нерівномірна мазня;
 • для фарбування стін найкраще використовувати валик, що дозволяє виконувати як горизонтальні, так і вертикальні рухи.

Вибирайте будівельні фарби для стін і стель в  магазині будматеріалів Мегатрейд-СМ

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг