Який клей для шпалер краще вибрати

клей для шпалерПроцес поклейки шпалер – це всім відома процедура. Деякі для поклейки звертаються за допомогою до професіоналів, а багато хто клеять шпалери самостійно. Як у першому, так і в другому варіанті трапляються такі несподіванки, які виявляються у вигляді відклеювання шпалер, виникнення плям і появі неприємних запахів. Такі ситуації є наслідком неправильної технології при обклеюванні шпалер. Саме тому для того, щоб результат був позитивний, важливим є не тільки етап якісної підготовки стін, а також вибір гарного клею.

Далі визначимо, який  клей для шпалер краще вибрати, розглянемо відмінності клейових складів універсального призначення та спеціального.

На які критерії варто звернути увагу, купуючи клей?

На сьогоднішній день споживачам представлений великий вибір клейових складів готового типу та у вигляді порошку, який необхідно розводити. Є такі, які намертво приклеюють шпалери, але від них виникають неприємні запахи, а є суміші з екологічним складом, але при цьому вони навіть наполовину не справляються зі своїм завданням і не приклеюють шпалерний матеріал. Тому, вибираючи клей, завжди необхідно враховувати такі показники як:

 • стіни та шпалери;
 • вагові показники шпалер;
 • призначення приміщення (показники вологості та температурний режим);
 • початкова та кінцева адгезія;
 • рівень рухливості, за рахунок якого визначається можливість регулювати положення шпалер;
 • екологічні характеристики;
 • протигрибкові компоненти, що входять до складу;
 • стійкість до вологості;
 • рівень pH (норма 6-7);
 • експлуатаційні характеристики;
 • рівень відновлення у разі намокання;
 • рівень витрати клейового матеріалу;

Склад клейових сумішей залежить від вищезазначених показників, тому далі детальніше поговоримо про компоненти, що входять до складу.

Типи клею для шпалер в залежності від призначення

шпалериКлейові суміші можуть бути універсальні або спеціальні.

Клей для шпалер, який відноситься до універсального типу, багато хто широко застосовують для всіх видів шпалер, замішуючи для більш масивних полотен найбільш густий склад. Однак універсальний вид клею розумно використовувати тільки у випадку, якщо немає можливості придбати інший склад або для тонких шпалер. У решті моментів перевагу краще віддавати складам спеціального типу, які призначаються для певного виду шпалер або навіть для експлуатаційних умов. В основному виробником шпалер вказується інформація про рекомендований клейовий склад. Найбільш популярними клейовими засобами є:

 • клей ПВА, призначений для робочих процесів ремонтно-оздоблювального типу, для поклейки шпалер з паперу та вінілу. Даний склад стійкий до мінусових температур, має високий ступінь адгезії і є пожежобезпечним. Склад клею є абсолютно безпечним за рахунок відсутності у складі токсичних добавок;
 • бустилат передбачає у своєму складі такі компоненти як КМК, латекс, крейда, вода та присадки. Суміш має білий або сіруватий колір, який набуває прозорої текстури при висиханні. Склад має вологостійкість, хороший ступінь рухливості та пожежну безпеку. Бустилат досить економний у витраті, має екологічний склад, що сприяє повній безпеці. При висиханні на полотнах не залишає слідів жовтого кольору;
 • буровий клей, що входить КМК, має рожевий відтінок, має екологічні показники, не має запахів;
 • клейовий склад для вінілових шпалер, основою якого є МЦ. Аналогові склади дешевшого сегмента включають до свого складу КМК/ДПК, однак такі засоби є сумнівними. Клейові склади, основою яких є МЦ, мають стійкість до низького температурного режиму, відрізняються хорошим ступенем адгезії, довговічними характеристиками та можливістю багаторазово відновлювати функцію зчіпки;
 • клей для шпалер із флізеліну з антисептичними добавками;
 • клей для шпалер з текстильною основою та склошпалер має підвищені міцні властивості та стійкість до вологості.

Вся клейова продукція випускається у готовому вигляді та у форматі для розведення з водою.

Готовий клей для шпалер зручний у використання за рахунок економії часу на розведення та знайомство з інформацією в інструкції. Готові склади коштують трохи дорожче за засоби для самостійного приготування і продаються в невеликих відерцях. Купуючи клей, варто звернути увагу на термін придатності, оскільки клей у рідкому стані зберігається менше, ніж сухі порошки.

Щоб приготувати клей із сухого порошку, необхідно ознайомитися з інструкцією і розвести порошок з водою. Розчин ретельно розмішується і залишається на певний час для того, щоб настоявся склад. Для правильного результату достатньо працювати згідно з інструкцією.

Купуйте клей для шпалер в магазині будівельних матеріалів Мегатрейд СМ!

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг