Яким клеєм приклеїти лінолеум

Лінолеум один з найпопулярніших видів матеріалів, який використовують як підлогове покриття. Крім доступної ціни, він відрізняється широкою різноманітністю малюнків і кольорів, а також універсальністю використання. Укладання лінолеуму допустиме у приміщенні з підвищеною вологістю.

Який клей використовувати для лінолеуму, залежить від виду чорнового покриття, особливостей приміщення, де виконується монтаж і т.д. Консультанти інтернет-магазину будівельних матеріалів «Мегатрейд СМ» допоможуть вибрати найкращий клеючий склад відповідно до ваших вимог.

Навіщо приклеювати лінолеум

Навіщо приклеювати ліноулеум

«Чим клеїти лінолеум?» – це питання, яке цікавить кожного, хто вибрав даний матеріал як підлогове покриття. Зазвичай виробники вказують на матеріалі рекомендації щодо його монтажу.

Багато хто вважає, що клеїти лінолеум не потрібно. А дарма, адже приклеювання забезпечить комфорт використання та продовжить термін експлуатації матеріалу. Особливо важливим є приклеювання у випадку, коли на лінолеум планують ставити меблі. Також приклеювання запобігає деформації, розтягуванню та зміщенню покриття.

У приміщеннях, які мають громадське призначення або комерційну спрямованість, умова приклеювання лінолеуму є обов'язковою. Це серйозна вимога відповідно до державних норм, що сприяє забезпеченню безпеки для людини. Для житлових кімнат, у будинках та квартирах дана рекомендація також буде доречною. Адже приклеєне покриття має масу переваг у порівнянні з непроклеєним.

Яким клеєм приклеїти лінолеум, залежить від особливостей стартової підлоги. Перш ніж приступити до укладання, обстежте основу приміщення. Зазвичай лінолеум клеять на дерев'яні дошки, бетон, ДСП.

Особливості приклеювання лінолеуму на різні матеріали:

 1. Дерев'яна підлога, пофарбована фарбою. Фарба, якою покрита деревина, має особливий хімічний склад, який може вступити в реакцію з клеючим складом. Що може статися у результаті? На поверхні нового покриття можуть з'явитися плями, які зіпсують всю естетичність приміщення після ремонту. І якщо це явище не сталося відразу, то не варто радіти. Реакція може проявити свій результат навіть через 3-4 тижні. Звичайно, трапляються випадки, коли жодної реакції не відбувається і фарба нормально взаємодіє з клеєм. Але краще не ризикувати.
 2. Підлога з ДВП покриття. ДВП не любить надмірної вологи. Як тільки в його структуру потрапляє вода, плити починають здуватись і деформуватися. Багато клейових складів виробляють на основі води. Якщо ви все ж таки хочете використовувати ДСП як чорновий настил, то віддавайте перевагу вологостійким листам. Також зважайте на особливості і самого лінолеуму, який може складатися з текстильних компонентів, просочитися клеючим складом і зіпсується.
 3. Бетонна стяжка. Стяжка повинна бути ідеально рівною та заздалегідь підготовленою. Її необхідно повністю витерти і прогрунтувати спеціальними засобами. Якщо стяжка втратила колишній вигляд і має пухку, горбку поверхню, лінолеумом ви ситуацію не поправите.

Клеять найчастіше тонкі, недорогі види лінолеуму, які в силу своїх особливостей рухаються по поверхні, і піддаються механічним впливам. Дорогі зразки даного виду матеріалу мають більшу товщину і значно більшу вагу. Такий лінолеум клеять рідше, адже в його нижньому шарі розміщено склополотно, яке перешкоджає деформації покриття, стримує його зміщення та не допускає стягування. Такий матеріал можна стелити в приміщеннях, де часто відбуваються стрибки температури, і наголошується на підвищеній вологості. 

Пересуваючи меблі по підлозі, покритій лінолеумом, можна легко його пошкодити. І тут не має значення, який вид лінолеуму ви набули: дорогий чи дешевий, тонкий чи товстий, вологостійкий та сприйнятливий до води. У цьому випадку важливо акуратно виконувати перестановку елементів меблів. Найкраще не рухати їх, а переносити.

Клеїти лінолеум потрібно за допомогою спеціальних інструментів. Наносити склад рівномірно, швидкими, впевненими рухами. Якщо монтаж виконаний неправильно, покриття стане горбистим і клей не виконає основне завдання.

Види клеючих складів для ПВХ-покриттів

Види клеючих складів для ПВХ-покриттів

Розберемося, чим можна приклеїти лінолеум з ПВХ. Відразу зазначимо, що в цьому випадку існують два підходи до укладання. Перший має на увазі приклеювання всього полотна лінолеуму, а другий лише його частини, по периметру. Вибирати спосіб приклеювання варто заздалегідь, адже від нього залежить відповідь на питання, як вибрати  клей для лінолеуму. Існує кілька видів клеючих складів. А саме:

 • Водно-дисперсійний клей. Такий клеючий склад виробляють на основі води. Тому клеїти їм можна тільки ті матеріали, які нормально реагують на надмірну вологу та можуть її ввібрати. ПВХ не вбирає воду, тому такий вид клею не підходить для цього матеріалу.

Дисперсійний клей застосовують для укладання лінолеуму на тканинній, повстяній або ПВХ основі. Він не має запаху, нетоксичний, простий у застосуванні. Дисперсійний клей буває: акрилатним (застосовують для укладання лінолеуму в комерційних приміщеннях), бустилатним (для лінолеуму з утеплювальною кулею), гумілаксний (для натуральних видів лінолеуму).

 • Реакційний клей. Склад наносять на чорнову основу підлоги та на чистове покриття. Сохне він дуже швидко, тому роботу слід виконувати оперативно, уникаючи загинів та заломів.
 • Клей для зварювання. Використовують для з'єднання швів полотен лінолеуму. Для зварювання полотен із полівінілхлориду найкраще підходить клей для зварювання типу «Т». Для укладання лінолеуму у комерційних приміщеннях використовують спосіб гарячого зварювання за допомогою спеціального обладнання.

Придбавши клей, варто відштовхуватися від таких факторів:

 • ціна;
 • міцність склеювання;
 • особливості чистового покриття;
 • вид чорнового покриття;
 • адгезійні характеристики;
 • легкість застосування.

Клеючий склад на основі води найчастіше використовують для приклеювання лінолеуму з ПВХ до бетонної стяжки або дерев'яних, незабарвлених дощечок. Але спеціалісти взагалі не рекомендують цього робити. Адже полівінілхлорид славиться своєю вологостійкістю, тому склад для склеювання на основі води не виконає своєї функції так, як ви очікуєте.

Для приклеювання лінолеуму з полівінілхлориду краще придбати реакційний клей або епоксидну смолу, які завжди є в наявності в інтернет-магазині будівельних матеріалів «Мегатрейд СМ». Працювати з цими складами слід особливо обережно, адже вони є пожежонебезпечними. Найкраще залучіть до монтажу спеціалістів.

Виробники завжди вказують на клеючому складі рекомендації про його застосування. Тому перш ніж придбати той чи інший клей, почитайте інструкцію до застосування або поговоріть з консультантом магазину.

Клей для натурального лінолеуму

Клей для натурального линолеума

Клей для лінолеуму, який краще для натуральних покриттів – важливо розібратися до того, як ви його придбали. Будівельники категорично не рекомендують використовувати клей для синтетичних матеріалів як клею для натурального покриття.

Лінолеум з натуральних матеріалів коштує на порядок дорожче, ніж той, який виробляють з полівінілхлориду. Для нього існує спеціальний клей, до складу якого не входить чи входить у малій кількості вода. Адже натуральний лінолеум дуже чутливий до вологи та при контакті з водою може деформуватися.

Перш ніж приклеїти лінолеум, переконайтеся, що основа готова до монтажу. Підлога повинна бути рівною, чистою і сухою. Зазвичай лінолеум з натурального матеріалу не клеять по всій основі, закріплюють лише краї по периметру.

Якщо ви стелите не цільне полотно лінолеуму, а з'єднуєте його смугами, то важливо правильно закріпити краї в швах. Особливою надійністю відрізняється зварювання стиків. Для цього необхідно придбати клей, який називають «холодне зварювання». Закріпивши краї з його допомогою, можна не боятися, що покриття здувається або відшарується. Склад надійний та безпечний.

Щоб розрахувати, скільки клею вам знадобиться, важливо знати площу приміщення, де буде виконано монтаж. У великих кімнатах зазвичай укладають лінолеум частинами, тому що придбати величезний цілісний шматок неможливо. Тому необхідно відразу закуповувати клей для холодного зварювання, яким можна буде «зшити» окремі полотна.

Важливо враховувати особливості використання кімнати, в якій виконується укладання лінолеуму. Якщо це коридор, де часто ходять люди, краще проклеїти покриття по всій площі. А для спальної кімнати достатньо закріпити краї на периметрі.

В інтернет-магазині будівельних матеріалів «Мегатрейд СМ» представлені клеючі склади для лінолеуму в широкому асортименті. Великий вибір, висока якість та доступні ціни порадують кожного клієнта.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг