Які бувають сухі будівельні суміші?

Ще нещодавно асортимент будівельних товарів в Україні змушував бажати кращого. Особливо мізерним був вибір складових для приготування будівельних сумішей&minb; розчинів для кладки та штукатурки, плиткового клею, складів для стягування підлоги.

сухі будівельні суміші фото

Щоб оштукатурити стіни зовні будинку, виготовляли спеціальний розчин із цементу та вапна, а для внутрішніх штукатурних робіт змішували пісок та вапно. В особливих випадках оштукатурювання проводилося за допомогою гіпсових складів, однак цей спосіб був дуже дорогим, тому ним користувалися нечасто.

Кладочний розчин виготовляли з піску та цементу, просто змішуючи ці складові. Таку ж суміш застосовували для стяжки підлоги, через що вона виходила не надто рівною і недостатньо міцною.

Клейовий розчин був загальним та універсальним у використанні: його застосовували під будь-яку плитку, у тому числі кам'яну та мармурову. Виготовляли будівельний клей з цементу, піску та звичайного ПВА-клею. У даному випадку не доводилося говорити про точне дотримання рецептури та високу якість складу, відповідним виходив і рівень будівельних робіт.

І лише з появою в нашій країні готових сумішей для будівельних розчинів якість та зручність робіт значно зросла. Справа в тому, що готові сухі суміші містять спеціальні речовини для надання розчину пластичності та плинності, а їхня рецептура складається в лабораторії. Фасування будівельної суміші містить точно розраховані та відмірені інгредієнти, завдяки чому приготування розчину стало простим та доступним кожному. Весь процес полягає у розведенні сухої суміші водою відповідно до інструкції на упаковці. Вміст пакету засипають у ємність із водою та перемішують ручним способом або за допомогою тихохідного дриля.

Сьогодні в будівництві використовують гіпсові склади для отримання ідеально рівних поверхонь, високоміцні суміші для стяжок та наливних підлог, клейові розчини для фіксації різних матеріалів. З'явилися як нові будівельні товари, а й значно розширився їх асортимент. Так, існують суміші для оштукатурювання та вирівнювання поверхонь, для фасадних та внутрішніх робіт, для фінішного оздоблення. Їх виготовляють на основі гіпсу, вапна, цементу.

Велику популярність набули декоративні штукатурки на основі акрилу, силікону, силікату. На ринок вийшли технологічні новинки – декоративні штукатурки з різною фактурою (наприклад, «баранчик» або «короїд»). Існують спеціальні розчини для кладки шлакоблоків, цегли, піноблоку, черепашника, газобетонних блоків та ін.

клеєві суміші фото

На ринку представлені клеї з різними властивостями для різних матеріалів, умов та місць експлуатації. Величезний асортимент клеючих складів заслуговує на окремий список:

  • для різних видів плитки, великорозмірної та дрібнорозмірної;
  • щоб приклеювати одну плитку на іншу;
  • для натурального та штучного каменю;
  • для мармурової плитки, для мозаїки;
  • для мінеральної вати;
  • спеціальні склади для печей та камінів;
  • для басейнів з гідроізоляційними властивостями;
  • для внутрішньої обробки з теплоізоляційними та звукоізоляційними властивостями;
  • для пінополістиролу;
  • для армуючих сіток.

Особлива група сучасних будівельних сумішей включає: склади для наливної підлоги, самовирівнюючі розчини, стяжки, розчини для ремонту та реставрації основи підлоги. На ринку представлений великий асортимент стяжок на основі цементу для облаштування підлоги будь-якої товщини. Будівельний розчин для стяжки заливають у рівень, регулюючи точність товщини шару спеціальними маяками, а потім вирівнюють правилом, отримуючи міцну та рівну поверхню. Фінішним шаром наносять розчини, що самовирівнюються.

Можна вибрати суміші в залежності від призначення підлоги та місця їх експлуатації, звичайні підлоги під паркетну кладку, ламінат або лінолеум, підлоги з підвищеною міцністю для зовнішнього застосування, високоміцні підлоги промислових та технічних площ.

Завдяки своїм перевагам сухі будівельні суміші мають величезний попит серед споживачів. У зв'язку з цим відкриваються і виходять на ринок нові виробництва. в Україні з'являються сухі розчини закордонних марок.

Сухі будівельні суміші зробили невеликий переворот у сучасному будівництві. Приготування розчинів стало простим і доступним кожному, підвищилася якість робіт, знизилися витрати на будівництво та матеріали, зменшилася трудомісткість та витрати часу.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг