Які бувають штукатурки

види штукатуркиНеможливо уявити будь-який ремонт або будівництво без штукатурки. Її основним призначенням є не тільки облагороджування робочої поверхні, але і її захист. Всі види штукатурки поділяються на підтипи, відрізняючись між собою складом, властивостями, сферою застосування та способом нанесення.

Головним поділом типів штукатурки вважається місце її нанесення, тобто. здійснюються оздоблювальні роботи усередині або зовні приміщення. Потім штукатурка відбирається за рівнем роботи, чорнова (первинна) або декоративна. Наступний вибір вже подає на вузькі завдання, з якими має справлятися штукатурка.

Первинне вирівнююче оздоблення

На безпосередньо голу стіну зі сколами, нерівностями та іншими дефектами, виконану з цегли, бетону або іншого матеріалу, у жодному разі не наноситься відразу ж декоративне оздоблення. Насамперед стіна вирівнюється недорогими крупнофракційними сумішами, до яких зокрема відносяться:

  • цементно-піщана – один із найбільш затребуваних варіантів вирівнювання поверхні, відповідно виготовлена суміш із цементу та піску. Виходячи з мети, пропорції співвідношення компонентів бувають різними. Після нанесення цементно-піщаної суміші потрібне додаткове вирівнювання шпаклівкою;
  • вапняна – аналогічна першому варіанту, однак у її складі є вапно, і відсоток наявності цементу становить від 5 до 10%. Завдяки вапну швидкість роботи просувається значно швидше за рахунок пластичності та легкості. Однак варто врахувати, що ця суміш поступається міцністю цементно-піщаною;
  • гіпсова – використовується виключно у внутрішній обробній роботі, так як володіє високими вологоубираючими властивостями. Головною перевагою даної суміші серед інших є можливість нанесення декоративного покриття безпосередньо після вирівнювання гіпсовою сумішшю. Швидко висихає, що потребує розведення матеріалу невеликими порціями.

Поняття обмазувальної та фінішної суміші

види штукатурки

Фінішне покриття, кінцеве нанесення оздоблювального покриття. Є найдорожчою сумішшю з усіх, проте володіє декорованими властивостями, своєю фактурою, структурою, відрізняється за видами та складом. У зовнішніх обробних роботах застосовується порівняно рідше, ніж у внутрішніх, оскільки можлива велика кількість варіацій декорування.

Типи фінішної суміші:

  • Акрилова (полімерна). У її складі присутні акрилові смоли, має відмінні вологостійкі властивості, кліматично стійка. Можливість нанесення на будь-які види мінеральних основ, включаючи старі. Широкий вибір типів штукатурки на її основі, багатий арсенал способів нанесення.
  • Силикатна. Складається з «рідкого» калійного скла і використовується на силікатних та мінеральних підставах виключно з певними силікатними ґрунтовками. На відміну від полімерної, не має широкого вибору колірної гами, проте порівняно дорога в ціні. Підвищена здатність паропроникності, відсутність можливості усунення дефектів іншими сумішами, лише силікатною або силіконовою. Деякі країни заборонили її використання через високу токсичність. Декоративна штукатурка на силікатній основі представлена у продажу з широким вибором відтінків, що дає необмежені можливості для декорування приміщення.
  • Силіконова. До її складу входять силіконові смоли. Вважається одним із найкращих і довговічних сполучних компонентів. Відмінна паропроникність, багатий вибір колірного рішення, не мажеться, «дихає», але володіє досить високою ціною. Однак, варто врахувати, що в порівнянні з іншими матеріалами не вимагає додаткових маніпуляцій тривалий період часу.

Способи декоративного оздоблення штукатуркою

Тут найнаочнішою класифікацією різниці між матеріалами є тактильні відчуття.

  • «Шуба». Є одним з найпоширеніших декоративних покриттів фасадів будівлі з тактильним ефектом шуби. Має підвищену теплопровідність, складається з дрібного кварцового піску з цементом. Можливе застосування не тільки для мінеральної основи, а й акрилової, а також акрилово-силікатної. Відповідний ефект досягається за допомогою певного способу нанесення.
  • «Венеціанка» визнана одним із найважчих і примхливих видів нанесення декоративного покриття. Однак дає дорогий та витончений ефект у результаті праць.

Вибирайте штукатурку для своїх цілей у  магазин будматеріалів Мегатрейд-СМ

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг