Як вибрати стяжку для підлоги?

Капітальний ремонт не обходиться без вирівнювання підлоги. Бо якщо цього не зробити, то підлога так і залишиться не рівною. А це, у свою чергу, викликає масу незручностей: виглядає некрасиво, виникають труднощі з установкою меблів та техніки.

Але як правильно вирівняти підлогу? Яку стяжку для статі взяти? Які взагалі бувають стяжки для підлоги? Відповіді на всі ці питання підготували спеціалісти будівельного магазину Мегатрейд-СМ.

Що таке стяжка для підлоги?

стяжка для підлоги

Стяжка для підлоги – це тонкий та міцний шар на поверхні підлоги. Основне призначення стяжки - вирівнювання підлоги перед укладанням покриття для підлоги. Також стяжка використовується коли підлога піддаватиметься підвищеному навантаженню. Але для того, щоб отримати бажаний результат потрібно правильно вибрати стяжку для підлоги, що самовирівнюється.

Стяжка для підлоги продається в сухому вигляді. Функціональність стяжки різна. Для того, щоб отримати потрібні властивості, наприклад швидку висиханість або еластичність, суміш додають спеціальні речовини. Склад для заливання підлоги продається з оптимально підібраною пропорцією основних компонентів і наповнювачів. Для роботи необхідно лише додати воду у потрібній кількості. 

При використанні стяжки для підлоги отримати поганий результат практично неможливо, оскільки склад ідеально збалансований. 

Види та особливості стяжки для підлоги

Склади стяжок для підлоги відрізняються за основними властивостями. Усього є три види:

  • груба стяжка для чорнового оздоблення. Це стягування використовують для вирівнювання підлоги зі значними нерівностями. Стяжку кладуть шаром від 3 до 10 см.
  • стяжка для підлоги, що самовирівнюється, використовується як фінішне покриття. Завдяки хорошій плинності стяжка добре прибирає всі нерівності, відмінно розподіляється та утворює гладку поверхню підлоги. Товщина шару – приблизно 1 см.
  • універсальні стяжки для підлоги поєднують у собі властивості грубої стяжки, що самовирівнюється.

Для того, щоб правильно вибрати стяжку для підлоги, потрібно врахувати якість підлоги, ступінь нерівності та деформації.

Основна відмінність у сумішах для стяжки підлоги у розмірі фракції піску. Чим менше фракції піску, тим краще текучість суміші. Це дозволяє заповнити найдрібніші тріщини та вирівнює поверхню. Суміш із великими фракціями піску використовується для чорнового оздоблення. 

Особливості сумішей, що самовирівнюються

самовыравнивающаяся смесь

Роботи з заливання підлоги поділяються на два етапи. На першому етапі використовується груба суміш із великим піском у складі. Така суміш усуне суттєві дефекти. Далі наноситься суміш, що самовирівнюється. Ця суміш рівномірно розтікається і робить покриття підлоги рівним та гладким. Після нанесення цієї суміші вже можна приступати до укладання покриття для підлоги.

Але при нанесенні сумішей на підлогу є свої особливості. По-перше, поверхня з грубою стяжкою має бути чистою. А самі роботи з заливання підлоги можна розпочинати лише за температури +5oC і вище. Після нанесення суміш розподіляють валиком на поверхні. Це сприяє рівномірному розподілу та швидшому висиханню.

Коли варто застосувати універсальні суміші?

Універсальні суміші поєднують у собі характеристики чорнової та фінішної заливки. Бувають ситуації, коли час підтискає і ремонтні роботи потрібно завершити швидко. Але щоб зробити стяжку на підлогу потрібен час. Чорновий шар наноситься завтовшки до 10 сантиметрів і може пройти тиждень до того, як шар застигне. І якщо немає часу чекати, використовують універсальну стяжку для підлоги.

Напівсухі стяжки для підлоги

Є ще один вид стяжок для підлоги – напівсухі. Суміші для стяжки підлоги складаються з піску, цементу та води. При додаванні різної кількості води змінюється структура розчину. Так, якщо води додати багато, ми отримаємо текучий розчин, який довго застигає.

У напівсухі стяжки необхідно додати мінімальну кількість води. Максимальний технологічний ефект виявляється за частини рідини — 30% маси цементу. У результаті ми отримуємо густий, трохи сипучий розчин, який укладають на підлогу та утрамбовують. Напівсухі стяжки застигають швидше та відрізняються міцністю. 

Але є й мінуси використання таких сумішей. Для приготування суміші потрібна ємність, вологий розчин важко переносити на місце роботи. А для того, щоб вирівняти і добре утрамбувати суміш, знадобиться допомога професіонала. 

Саме з цих причин напівсуха суміш менш популярна. Найчастіше вибираються суміші для заливання підлоги. Вибір таких сумішей великий. В інтернет-магазині будівельних матеріалів Мегатрейд-СМ представлені суміші для стяжки підлоги від  Siltek , BUDMAJSTER,  Baumit. Є хороший вибір  самовирівнюються сумішей для підлоги від Ceresit.

У разі виникнення запитань обов'язково телефонуйте. Ми допоможемо вибрати оптимальний матеріал, проконсультуємо у питаннях влаштування стяжки для підлоги.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг