Як вибрати оптимальну шпаклівку для паркету

Ваш улюблений старий паркет дав тріщину? Впустили на підлогу щось гостре чи важке, і вийшов скол чи поріз на паркеті? Звичайно, простіше викликати майстра, який все виправить, але чи погодиться він приїхати на копійчану роботу? Давайте спробуємо зробити ремонт самотужки, використовуючи шпаклівку для паркету. Розглянемо характерні види та властивості даного будівельного матеріалу.

Де використовується паркетна шпаклівка

Паркетна шпаклівка — це будівельна суміш, призначена для згладжування дерев'яних покриттів підлоги.

Застосовується шпаклівка для паркету для таких цілей:

замазування щілин у паркеті або паркетній дошці, які утворюються при тривалій експлуатації або при неправильному укладанні;

видалення різних дефектів: сколів, тріщин, плям тощо. Спочатку поверхня підлоги зачищається і шпаклівкою вирівнюють усі нерівності.

Використання шпаклівки не вимагає особливих підготовчих робіт, її можна застосовувати як на відшліфованій поверхні, так і за наявності лаку.

Після нанесення та висихання шпаклівки вона не повинна кидатися в очі та повинна зливатися з основною поверхнею паркету, повторюючи колір та текстуру.

Різновиди шпаклівки
шпаклівка для паркету

Існує кілька класифікацій шпаклівок для підлоги.

Шпаклівка для паркету залежно від призначення поділяють:

стартову або базову використовують для початкового або грубого латання великих вад;

фініш використовують для фінального делікатного вирівнювання поверхонь, де були дефекти;

універсальна поєднує в собі характеристики та стартової та фінішної сумішей.

Перш ніж придбати шпаклювальну суміш, необхідно розібратися з її основними компонентами. Шпаклювальні суміші виготовляють на основі різних матеріалів, що мають відмінні один від одного властивості. Залежно від властивостей цих компонентів шпаклівки різняться на: гіпсову; олійну; акрилову; алкідну; латексну; воскову; дисперсію.

Гіпсова – відноситься до універсальних шпаклювальних матеріалів, вона дуже популярна і затребувана. Відрізняється гарною адгезією та демократичною ціною. Може використовуватися для початкової та фінішної обробки поверхні.

Масляна шпаклівка  підходить для будь-яких порід дерева, але проблемою цього матеріалу є довге висихання її маслянистої основи.

Акрилова. Акрил – це екологічно безпечний матеріал на водяній основі. Відрізняється еластичністю та стійкістю до механічних пошкоджень. Застосовують при мінімальних дефектах, невеликих швах та тріщинах. Недоліком є прилипання готової суміші до країв дефектів дерев'яного покриття.

Алкідна – виготовляється на основі смол масел (лляна, соєва). Відрізняється така шпаклівка надійністю, еластичністю, в'язкістю та легкістю шліфування.

Латексна – має аналогічні алкідної суміші властивості. Також застосовується для загортання невеликих дефектів, коли шар шпаклівки, що наноситься, не повинен перевищувати 2 мм. Більший шар може призвести до розтріскування нанесеного матеріалу. Плюсами латексної шпаклівки для паркету є відмінне зчеплення з деревом та водонепроникність.

Воскова шпаклівка або віск – для ремонту паркетної підлоги та приховування неглибоких дефектів. Для нанесення такої шпаклівки необхідний спеціальний газовий воскоплавник, тому використовують його переважно досвідчені майстри.

Дисперсія – застосовується для самостійного виготовлення шпаклівки. По-старому, суміш змішують з пилом з аналогічної деревини для придбання ідентичного кольору з паркетом. Також цей прийом допомагає добре лягати на поверхню без розлучень та плям. Відрізняється можливістю приховувати дефекти 6 мм. Це найдешевший і найпростіший варіант ремонту паркету.

Також шпаклівки бувають або на водній основі або основі розчинника.

Шпаклівка для паркету на водній основі – безпечна суміш, без запаху та швидко висихає. Але цей матеріал не рекомендується використовувати для покриття твердих порід дерева.

Шпаклівка, в якій основою є розчинник, міцніша. Використовується всім порід дерева. Недолік її в тому, що розчинник, що входить до складу такої шпаклівки, має досить різкий та неприємний запах.

Основні правила вибору шпаклівки для паркету

На сьогоднішньому ринку присутні шпаклювальні матеріали різноманітних виробників. Але кожен зразок характеризується своїми особливими властивостями і має свої плюси та мінуси. Найдорожчим варіантом вважають акрилові шпаклівки. Найдоступніший – у якого в основі розчинники чи дисперсія.

При виборі матеріалу для ремонту дерев'яного покриття скористайтеся нашими порадами:

  1. Вибирайте суміш із підвищеною пластичністю, це дозволить комфортно її наносити, без грудочок та легко відшліфувати.
  2. Шари суміші не повинні після нанесення швидко висихати, тріскатися, кришитися і давати усадку.
  3. Міцність нанесених шарів шпаклівки повинна відповідати міцності дерев'яної основи.
  4. Шпаклювальні складові повинні відповідати екологічним вимогам без токсичних добавок.

Не забувайте про підготовку основи для подальшого нанесення шпаклівки. Підготовка основи здійснюється за три кроки: циклювання; очищення від стружки, протирання від пилу. Готова суміш наносити шпателем круговими рухами. Шліфування роблять після висихання матеріалу.

Ми розглянули основні властивості та характеристики шпаклівок для паркету. Купуючи шпаклювальні суміші, уважно вивчіть наші рекомендації. Є питання? Зателефонуйте до компанії Мегатрейд-СМ, наші консультанти дадуть відповідь на будь-які питання, ви отримаєте вичерпні відповіді та консультації.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг