Як вибрати фарбу для стелі

Пофарбована стеля – це багатьом звична традиція, яку хочеться міняти. При ідеально рівних стінах такий варіант виглядає чудово. Питання ідеально рівних поверхонь слід довірити фахівцеві, а також необхідно приділити належну увагу питанню про вибір  фарби  для стелі.

Як вибрати фарбу для стелі за типом в Україні?

як фарбувати стелюПри виборі фарби необхідно визначитися, на який результат ви розраховуєте. Якщо головним завданням є візуальні характеристики, тоді не зайвим буде знати про різновиди сумішей з візуально похідними параметрами.

Фарби для стелі можуть бути:

 • матові. Даним барвникам характерно неблискуче покриття, однорідного типу. Вони широко застосовуються для приміщень різного призначення і мають здатність робити менш помітними наявні дефекти. Матова фарба є традиційним варіантом для більшості приміщень;
 • глянцеві. Така фарба для стелі добре підходить для фарбування великих площ, проте може візуально робити помітнішими наявні дефекти за рахунок блиску. Не найкращим варіантом буде використання даного різновиду для неідеально рівних поверхонь;
 • напівглянцеві. Фарбі притаманний блиск, але менш помітний. Тому цю фарбу для стелі можна вибирати, враховуючи ступінь глянцю, що утворюється;
 • фактурні. За допомогою фактурних сумішей можна зробити менш помітними багато дефектів, за рахунок наявності у складі додаткових компонентів. У ці різновиди додається не тільки барвник, але також і невеликі мінеральні волокна, полімерна крихта та інші компоненти.

Вибір фарби для стелі за компонентами

як фарбувати стелю Від складу фарбуючих матеріалів залежить як вартість продукції, але призначення. При виборі фарби для стелі правильно буде звертати увагу не тільки на тип, а й на складові компоненти.

 • Алкідні. До цього складу входить алкідна смола, яка сприяє хорошій переносимості вологості. Смола є основним елементом у складі та забезпечує високу стійкість до механічних впливів, утворюючи при цьому міцне покриття.
 • Акрилові. Фарбуючі матеріали з акрилу мають універсальні властивості, мають стійкість до вологості і чудово лягають на поверхню. Ще однією істотною перевагою є низька ціна. В основному фарба з акрилу застосовується для фарбування у ванних кімнатах та на кухні.
 • Латексні. Зв'язуючим компонентом цієї групи є латекс. Саме тому фарба сприяє міцнішому покриттю.
 • Водоемульсійні. Дані склади відносяться до традиційного типу, який вважається найпопулярнішим. Основою матеріалу є вода, яка дозволяє використовувати суміші для внутрішніх ремонтних робіт, оскільки вони практично не мають запахів. Основна маса водоемульсійних розчинів, що випускаються, відповідає всім нормам держстандартів.
 • Силіконові. Дані фарбувальні матеріали забезпечують гарне покриття та мають високу вартість. Мають зносостійкі якості і невразливі до води. Найкраще підходять для фарбування стель у ванних кімнатах та кухнях. Силікон у складі сумішей сприяє гладкості та міцності.
 • Мінеральні. Такий різновид фарби включає в свій склад вапно або цемент, вважається найдешевшим, проте не має довговічних характеристик. Рекомендовано використання для цегли та бетону.
 • Силикатні. До складу силікатних фарб входить полімер, що сприяє міцності. Термін служби пофарбованих поверхонь є високим, проте дані матеріали не мають стійкості до вологості.
Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг