Як вибрати клей для паркету

«Як вибрати клей для паркету?» — це питання, яке гостро стоїть у кожного бажаючого монтувати паркетну дошку як підлогове покриття. Приклеювання, слід зазначити, один з найбільш надійних способів укладання, до того ж він ще й досить простий. Незалежно від того, хто укладатиме паркет, майстер або аматор,  клей для паркету має бути ідеально підібраним. Від цього залежить не тільки швидкість виконання монтажних робіт, а й термін служби покриття для підлоги. Тому важливо приділити увагу вибору клеючого складу, докладніше дізнавшись про його види та особливості. Інтернет-магазин будівельних матеріалів «Мегатрейд СМ» пропонує найкращий асортимент клею для паркету за вигідною ціною.

Який клей для паркету кращий

Какой клей для паркета лучше

Який клей для паркету краще, однозначно сказати не можна. Адже їх існує багато видів, кожен з яких має свої переваги та плюси. Клеючі склади важливо вибирати з урахуванням виду чорнового покриття, адже це може бути бетонна стяжка, дерево тощо.

Також грають роль і самі паркетні дощечки, які по-різному взаємодіють з клеючою речовиною. Є кілька різновидів клею: дисперсійний, однокомпонентний та двокомпонентний. Як вибрати паркетний клей, можна дізнатися детальніше, розглянувши кожен із них:

Водно-дисперсійний. З основних переваг: немає запаху, безпечний, простий у роботі, популярний серед споживачів. Але недоліки у нього теж є: одним із основних компонентів складу є вода, яка не корисна для дерев'яних плашок. При висиханні відбувається випаровування вологи, яка негативно впливає на естетичність дощечок. Але є види деревини, для яких ця властивість не є загрозою: модрина, дуб та деякі інші види деревини. Відповідно, і основа, до якої прикріплюються дощечки, має бути вологостійкою.

Такий вид клею можна застосовувати тільки з багатошаровими дощечками. Всі види деревини, які «бояться» мінімальної вологи, краще не клеїти водно-дисперсійним клеєм. Щоб склад добре просох і викликав деформацію поверхні дощечки, не можна клеїти плашки, покриті лаком. Адже шар лаку буде перешкодою для висихання.

Вартість складу радує споживачів найбільше. Адже вода у складі значно здешевлює продукт. Але не варто заощаджувати, краще придбати клей із меншим відсотком води. 

Схоплюється клей дуже довго. Тому, якщо ви поспішайте, зверніть увагу на інші варіанти. Щоб склад добре просох і виконав своє завдання, йому потрібно не менше тижня.

Однокомпонентний клей на розчиннику. Допустимо використовувати для приклеювання дерев'яних плашок до бетону або дерева. У складі немає води, що дозволяє використовувати його з будь-яким видом деревини. Наносити його легко, висихає він добре, а тримається більш надійно. До переваг можна віднести:

  • Універсальність. Можна клеїти будь-який вид деревини;
  • плинність структури спрощує роботу укладача;
  • склад укріплює основу підлоги.

Популярністю користується поліуретановий клей. Він продається в готовому вигляді, з ним легко працювати, безпечний для паркету. Важливо під час укладання плашок уникати відкритого вогню. Ціна на склад залежить від виробника та його компонентів.

Двокомпонентний. Часто такий склад називають реактивним через особливості його підготовки до роботи. Цей вид клею найдорожчий, але його здатність склеювання найвища. У його складі немає води, що дозволяє використовувати його з будь-яким видом деревини. Готують клей до роботи за допомогою будівельного міксера, а наносять на поверхню шпателем. Працювати з ним важливо дуже обережно, не нехтуючи засобами індивідуального захисту.

Які властивості має мати паркетний клей?

Проаналізувавши особливості деревини, з якої зроблений паркет, основу, на яку він укладається, можна зрозуміти, який клей підходить для паркету ідеально. Існує кілька факторів, які впливають на те, який клей використовують для паркету. А саме:

Свойства паркетного клея

  1. Безпека. Паркетна підлога – це екологічне покриття підлоги, і мало хто захоче руйнувати всю його екологічність шкідливими речовинами з складу, що клеїть. Щоб визначити, чи є у складі шкідливі речовини, не потрібно бути хіміком. Достатньо понюхати клей, якщо запах різкий та неприємний, і не вивітрюється навіть після укладання, це не добре та небезпечно для мешканців будинку.
  2. Тривалість експлуатації. Паркетні плашки славляться своєю довговічністю, тому і клей повинен відповідати їх зносостійкості. Така особливість має поліуританові однокомпонентні клеючі склади.
  3. Особливості подальшого використання паркету. Клеючий склад не повинен деформувати дерев'яні дощечки, заповнювати собою шви між ними. Також неприпустиме усадка, навіть через не один десять років. Деякі склади не повинні бути схильними до температурних коливань, враховуйте це.
  4. Вартість. Кожен вибирає матеріали згідно зі своїм бюджетом, але фахівці не рекомендують економити на клеї. Адже від нього залежить ваш комфорт, безпека та естетичність підлогового покриття.
  5. Монтаж. Клей на водній основі простий у використанні, навіть не маючи особливих навичок у галузі будівництва, з ним можна впоратися. А ось двокомпонентні склади дещо складніше у використанні. Для роботи з ними важливо володіти спеціальними знаннями та досвідом. Звертайте увагу на товщину дощечок. Не кожен склад може приклеїти масивну дошку.

В інтернет-магазині будівельних матеріалів «Мегатрейд СМ» можна придбати клей для паркету високої якості за доступною ціною. Співробітники компанії допоможуть з вибором складу відповідно до ваших вимог та оформлення замовлення.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг