Як вибрати клей для лінолеуму

Как выбрать  для линолеума

Лінолеум – елементарний, невибагливий, довговічний, зносостійкий та недорогий варіант покриття на підлогу. Крім того, його можна використовувати у будинках з великим рівнем вологості (наприклад, у ванній кімнаті). Зробити термін служби лінолеуму тривалим та звести деформацію матеріалу при експлуатації до мінімуму дозволяє укладання полотна, застосовуючи спеціальний клей.

Підбір клею для лінолеуму

Процедура вибору повинна базуватися на таких моментах:

1) поверхня для нанесення (поглинаюча (бетонно-цементна підлога) і не поглинаюча (мармур, кераміка)) Для поглинаючих поверхонь потрібно робити вибір на водно-дисперсійній клеючій суміші, для невбираючих – тільки реакційну;

2) загальна квадратура приміщення;

3) тип та матеріал виробництва лінолеуму.

Яким клеєм клеїти лінолеум

Насамперед варто зауважити, що клей правильно підбирати в залежності від типу покриття.

Звичайний ПВА добре підходить як клей для лінолеуму на підлогу з дерева.

З бетонною підлогою все складніше, але і для такого випадку є потрібні склади, які можна легко відшукати у спеціалізованих магазинах.

Вибір клею для лінолеуму

Добре прочитайте інструкцію, оскільки всі виробники роблять клеї для різноманітних типів поверхні або універсальні склади.

Найпопулярнішими вважаються: Хомакол, Форбо, Бустилат, Томзит, Синтекс... Знайшовши їх на сучасному ринку, уважно вивчіть на упаковці призначення та які матеріали вони можуть склеїти, а також зверніть увагу на ціну, адже платити більше за таку дрібницю. не завжди потрібне. Враховуйте відгуки споживачів, за якими ці склади добре себе зарекомендували.

Вибір клею для лінолеуму залежить від виду лінолеуму, який ви збираєтеся укладати, а також від типу та стану поверхні підлоги, який є у Вашому будинку. Роблячи вибір, яким клеєм краще клеїти лінолеум, детально ознайомтеся з детальною інформацією, яка запропонована на етикетці клієнтам, і придбайте більш відповідний для Вашого типу статі склад.

Різновиди клею для лінолеуму:

  • дисперсійний;
  • реакційний (холодне зварювання).

Дисперсійний клей для лінолеуму (у складі: розчин акрилу; целюлозогліколева кислота; водна суспензія) використовують при безперервному склеюванні матеріалу; він екологічно безпечний, без токсичних речовин та еластичний. Основний недолік, мабуть, – це відсутність стійкості до дії низьких температур. Транспортування або зберігання цього клею за таких температур утворює його марним для застосування. Крім того, для цього клей для лінолеуму характерна низька водостійкість.

Клеї дисперсійного типу поділяють на підгрупи:

  • Бустилат – підходить для того, щоб приклеїти товстіший лінолеум на утепленій основі типу повсті;
  • Акрилат – служить для приклеювання покриття у приміщеннях з великою прохідністю;
  • Гумілакс – призначений для монтажу природного матеріалу;
  • Бітумна мастика – використовується для покриття на тканинній основі;
  • Токопровідний – для будівель з величезною кількістю електричної техніки.

Реакційний клей прозорий, має їдкий запах і є дуже токсичним, легко спалахує і вибухонебезпечний. Випускається трьох марок: А, C та T. Залежно від марки клей має різну за щільністю консистенцію. Ці склади досить дорогі, використовуються для обробки швів полотнищ. Реакційний клей при торканні входить у хімічну реакцію, розчиняючи у своїй матеріал лінолеуму.

Клей типу А має рідку консистенцію. Він використається для обробки швів нового матеріалу. Дає міцний і прозорий шов, який можна відчути тільки на дотик. Такий лінолеумний клей використовується для побутового та комерційного лінолеуму з твердою основою.

Клей С типу використовується для реставрації шва, що розійшовся, на вже не новому лінолеумі. Він має консистенцію густої сметани. Після застосування з'являється широкий шов, який з'єднує сусідні полотнища. Цей тип реакційного клею застосовують для реставрації лінолеуму зі щілинами до 4 мм завширшки.

Клей типу Т призначений для склеювання стиків ПВХ лінолеуму на основі поліестеру. Цей тип клею використовується професіоналами.

Як потрібно клеїти лінолеум до підлоги

Наклеювання лінолеуму може бути виконане самостійно і за допомогою професійних майстрів. Для того, щоб підлога була покрита рівномірно, потрібно правильно розкроїти матеріал з огляду на стики. Якщо на покритті є візерунок, його потрібно поєднати якомога точніше. Час робіт може значно коливатися, залежно від виду лінолеуму та вибраного клею, тому що на один склад матеріал наклеюється одразу, а на інший через деякий час. Має значення та загальний час приклеювання.

Купити клей для лінолеуму Ви можете у нас. Вибирайте потрібний товар – і залишайтеся задоволені своєю покупкою та виконаною роботою.