Як склеїти штучну траву

Газон із штучної трави є практичним покриттям, яке має привабливий зовнішній вигляд. При укладанні декоративного трав'яного матеріалу всередині приміщень проблеми практично не виникають. Застосування такого настилу на вулиці трудомістке заняття, що потребує особливого підходу.

Зовні приміщення можна використовувати ландшафтний або спортивний штучний газон. При виборі важливо враховувати цільове призначення настилу. Бажаючи ушляхетнити територію на присадибній ділянці, рекомендовано використовувати ландшафтне покриття. На спортивних майданчиках з інтенсивним рухом не обійтися без спеціалізованого спортивного газону.

Способи кріплення штучної трави

як правильно укласти штучну траву

Підібравши настил з урахуванням технічних характеристик, необхідно подбати про правильність його укладання. Є кілька способів кріплення штучних покриттів. Для надійного та безпечного укладання трав'яних матеріалів можна скористатися одним із наступних варіантів:

Штучну траву в залежності від місця кріплять до бетону або до землі. Кожен спосіб має свої особливості.

Кріплення штучного газону до бетону

Для озеленення відкритих терас, балконів та інших ділянок використовують метод укладання на бетон. Технологія кріплення покриття не викликає складнощів і складається з наступних етапів:

  1. Зачищення бетонної основи від сміття.
  2. Розготування штучної трави для повного розпрямлення.
  3. Підрізання листів встик.
  4. Склеювання настилу за допомогою стрічки або клею.
  5. Зміцнення газону за допомогою скоб для жорсткої фіксації.
  6. Оформлення країв майданчика декоративними бордюрами.

При кріпленні настилів безпосередньо на бетонну основу неодмінно знадобиться спеціальна підкладка. У разі мінімізується тертя газону об основу, знижується рівень його зносу. Як підкладку використовують геотекстиль, покриття з пористої гуми. Ці матеріали можна застосовувати разом або окремо.

Особливості кріплення штучної трави до земляного шару

Застосування підкладки при кріпленні штучного настилу до землі переважно не потрібне. Винятком є укладання матеріалу на спортивних майданчиках. У цьому випадку підкладка застосовується для амортизації та надійного захисту спортсменів під час падіння. Фахівці не радять укладати штучний газон на землю. Майданчик краще засипати піщано-гравійною сумішшю та ретельно утрамбувати.

Перед кріпленням країв штучного матеріалу важливо перевірити його щільне прилягання, наявність зазорів є неприпустимим. Щоб уникнути деформації настилу під впливом температури, слід виконувати склеювання матеріалу після його підрізування.

Ігрову розмітку можуть наносити безпосередньо у процесі виготовлення покриття. При облаштуванні стадіонів обов'язково знадобиться добавка розміток, мають яскраві відтінки. Щоб виконати вклеювання, вирізують смугу покриття необхідного розміру. Після цього укладають сполучну стрічку, наносять клей. Розмітку обов'язково прокочують катком. Важливо виключити попадання ворсинок у стикові з'єднання.

Коли клей повністю висохне, штучні покриття засипають дрібним кварцовим піском. Для нанесення піску рівномірним шаром використовують спецтехніку. Під час закінчення робіт газони прочісують і засипають гумовою крихтою.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг