Як зробити стяжку підлоги своїми руками

Ремонт будь-якого приміщення складається з декількох дуже важливих етапів, одним з яких є вирівнювання та заливання підлог. Оскільки у багатьох людей обмежений бюджет на проведення ремонтних робіт, часто приходить рішення виконувати всі процеси самостійно. Незважаючи на те, стяжка підлоги своїми руками передбачає використання спеціальних інструментів і пристосувань, багатьох це не відштовхує, тому будівельники-початківці приступають до пошуку інформації як зробити стяжку підлоги власними силами.

Як зробити стяжку підлоги в приватному будинку?

Стяжка пола в частном доме

У власників приватних будинків і котеджів особливою популярністю користуються бетонні підлоги, оскільки такий матеріал не вимагає спеціального догляду, може піддаватися фінішному оздобленню відповідно до смакових побажань і є довговічним. Оскільки заливка підлоги відбувається в основному в новозбудованих будинках або тих будинках, де відбувається повне перепланування, багато хто стикається з проблемою, як правильно зробити стяжку підлоги на землі.

На сьогоднішній день в будівельних магазинах є досить великий вибір різних готових сумішей для підлоги. У нашому магазині Мегатрейд СМ ви можете придбати суміші для заливання підлоги як для основи поверхні підлоги, так і фінішної її обробки. На кожній упаковці таких розчинів ви можете ознайомитися з детальною інформацією про спосіб приготування розчину та його використання.

Будь-який процес заливання підлог відбувається поетапно, що в кінцевому результаті дасть якісну та рівну стяжку:

 • точний розрахунок оброблюваної площі, з показників якої розраховується необхідна кількість розчину;
 • підготовчі роботи перед заливкою;
 • підготовка необхідних інструментів;
 • безпосереднє виконання стяжки.

Щоб отримати правильне число площі, яка буде оброблятися, необхідно помножити довжину кімнати на ширину ви отримаєте точні показники квадратних метрів. Розчин для стяжки можна обчислити самостійно. Для цього необхідно перемножити між собою площу кімнати та необхідну товщину заливки — отримайте кубометри розчину.

Багато хто вважає, що для стяжки підлоги потрібна тільки готова суміш, яку можна купити в будь-якому магазині будівельних матеріалів. Проте поспішаємо вас засмутити. Для отримання якісної та надійної статі вам необхідно використати додаткові матеріали:

 • суха цементна суміш;
 • щебінь;
 • армуюча сітка;
 • профілі, які виконують роль маяків.

Також при установці маяків необхідно враховувати товщину використовуваних паро та гідроізолюючих матеріалів. Перед початком підготовчих робіт необхідно очистити поверхню підлоги від бруду, пилу, сторонніх предметів. Цю процедуру можна виконати як віником, і пилососом. Після підготовки можна приступати до замісу розчину та безпосередньої стяжки підлоги.

Як правильно зробити розчин для стяжки підлоги?

Раствор для стяжки пола

Ні для кого не секрет, що від якості використовуваних матеріалів для стяжки підлоги залежатимуть характеристики готового покриття. Тому стяжка підлоги своїми руками у квартирі передбачає використання певних матеріалів, що забезпечують якість готової стяжки:

 • цемент. Як правило, для заливки підлог використовують марку ПЦ-500;
 • пісок. Для виготовлення стяжки рекомендується використовувати кар'єрний пісок, але не річковий. Це пов'язано з тим, що у річкових піщин досить кругла форма, тому зчеплення з розчином буде мінімальним, що в подальшому призведе до крихкості стяжки і розсипання підлоги;
 • пропіленове волокно. Цей компонент дозволяє забезпечити пластичне усадження готового розчину та підвищує міцність. Також використання волокна запобігає стяжці від появи тріщин;
 • пластифікатор дозволяє підвищити пластичність готового розчину, продовжує термін служби бетонного покриття та дозволяє використовувати менше води при замісі розчину.

Наш інтернет-магазин Мегатрейд СМ ви можете вибрати готові сухі розчини для стяжки підлоги або купити додаткові компоненти, які допоможуть підвищити експлуатаційні характеристики бетонного покриття.

Пропорції розчину для стяжки підлоги

Пропорции раствора стяжки пола

Цементний розчин для стяжки — це не найпростіше завдання, як може здатися на перший погляд. У процесі створення розчину для стяжки необхідно суворо дотримуватися послідовності змішування всіх інгредієнтів та їх пропорцій. Це дасть можливість отримати якісне та довговічне бетонне покриття підлоги. Для того, щоб розчин був міцним, можна самостійно прораховувати процентне співвідношення всіх матеріалів для стяжки або ознайомитися з інформацією на упаковці готової суміші для наливної підлоги, купити яку можна на сайті нашого інтернет-магазину Мегатрейд СМ.

Кількість піску при замісі розчину для бетонної стяжки повинна дорівнювати марці цементу, тобто при використанні цементу 400 марки пропорція буде 1:4 і так далі. Це правило дозволить отримати не тільки міцний розчин, але й правильну робочу густину. Фіброволокно варто додавати у готовий розчин. Ідеальне співвідношення даного матеріалу та розчину — до 1 кг на 1 куб. м. розчину для стяжки. Однак цей показник може змінюватись в залежності від торгової марки виробника. При дотриманні таких пропорцій вам знадобиться близько 15 л води на 50 кг мішок цементу. Якщо ви користуєтеся іншими пропорціями, необхідно візуально регулювати кількість води. Зрештою, готовий розчин повинен нагадувати рідку сметану.

У зв'язку з тим, що об'єм готового розчину на виході має досить велику масу, замішувати вручну його дуже незручно. Для замісу найкраще використовувати бетонозмішувач або будівельний міксер. Таким чином, ви можете використовувати відразу великий об'єм розчину. Якщо таких пристосувань під рукою немає, і замішування проводитиметься вручну, необхідно готувати розчин невеликими порціями.

Як зробити стяжку підлоги своїми руками відео?

Якщо ви не змогли самостійно розібратися, як правильно зробити цементний розчин для стяжки, рекомендуємо подивитися відео, де показані покрокові дії заливки підлог своїми руками.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг