Як правильно штукатурити стіни: покрокова інструкція

Перед нанесенням будь-якого оздоблення на стіни їх бажано вирівняти за допомогою штукатурки. Чи можна штукатурити стіни самостійно та як це правильно зробити читайте у статті від інтернет-магазину будівельних матеріалів Мегатрейд-СМ.

Якість стін зазвичай знаходиться в такому стані, що ні пофарбувати їх, ні поклеїти шпалери без попередньої обробки неможливо.

Пропонуємо докладну покрокову інструкцію як правильно штукатурити стіни самостійно.

Якими бувають штукатурні суміші?

Для вирівнювання поверхонь стін використовують два види штукатурної суміші. Їхня принципова відмінність в основі, і вже від неї залежить як суміш поводитиметься надалі.

Штукатурні суміші бувають на основі цементу та на основі гіпсу. До цієї основи додаються різні пластифікатори, кварцовий пісок різної зернистості. Так, штукатурну суміш із великими частинками кварцового піску використовують для вирівнювання нерівностей, а суміш із дрібними частинками - для фінального покриття, які усунуть дрібні шорсткості.

штукатурні суміші фото

Штукатурні суміші з цементною основою

Штукатурні суміші на цементній основі відрізняються особливою міцністю, стійкі до волозі та механічним впливам. Так цю суміш можна використовувати у ванних кімнатах, туалетах, кухні. Також штукатурна суміш на цементній основі стійка до температурних перепадів і тому може використовуватися на вулиці. Ще один плюс цієї штукатурки - низька вартість.

В якості наповнювача можуть використовуватися глина, вапно, гіпс, який додасть суміші пластичності та антисептичних властивостей.

До недоліків цементних штукатурних сумішей слід віднести велику масу цементного розчину, що дає велике навантаження на основу. Це слід врахувати перед нанесенням суміші. Штукатурні суміші на цементній основі часто можуть дати усадку, а це вже призведе до появи тріщин. Тому укладати таку суміш досить важко. Цемент сохне довго і повністю твердне лише через місяць.

Штукатурні суміші з гіпсовою основою

Перевага гіпсової суміші - легкість та пластичність. Суміш добре лягає на будь-які поверхні і міцно до неї прилипає. Гіпс легкий і не обтяжує конструкцію навіть якщо його нанести товстим шаром. Суміш практично не дає тріщин і сохне набагато швидше за штукатурку на цементній основі.

Але найбільший мінус цієї суміші – гігроскопічність. Суміш легко вбирає вологу, набухає і руйнується. Тому використовувати гіпсові суміші на вулиці, в санвузлах та інших вологих приміщеннях заборонено. Ще один мінус – висока вартість такої суміші.

Як правильно вибрати інструменти та матеріали для штукатурки стін?

Для самостійної штукатурки стін нам знадобиться:

  • Штукатурка - гіпсова чи цементна. При виборі варто відштовхуватися від типу приміщення та наших навичок. З гіпсовою штукатуркою працювати новачкові буде легше, але її не можна використовувати у вологих приміщеннях.
  • Грунтовка - потрібна для підготовки основи.
  • Якщо на стіні є значні нерівності, рекомендується використовувати маячки.
  • Довге правило - якщо є потреба в установці маячка, то вибираємо довжину 250 см, для рівномірного розподілу розчину буде достатньо 200 см.
  • Рівень бульбашкового типу довжиною 200 см та вивіс.
  • Шпатель і кельма для нанесення суміші.
  • Шорсткість на поверхні допоможе прибрати спеціальну тертку і гладило.
  • Відро та перфоратор для замішування штукатурної суміші.
  • Також можуть знадобитися шурупи, викрутка для закріплення маяків та рулетка для нанесення розмітки.

Детальна інструкція щодо штукатурки стін для новачків

Якість покриття багато в чому залежить від того, наскільки правильно воно було укладено. Далі розберемо докладніше.

Підготовчі роботи

Основне завдання підготовчого процесу – підготувати поверхню до нанесення штукатурної суміші. Для початку слід уважно оглянути поверхню. Необхідно видалити пил та забруднення. Обережно видаляємо всі старі покриття, якщо такі є. Якщо на підставі є глибокі тріщини, їх слід закласти. Інакше шар грунтовки також може покритися тріщинами.

Великі тріщини обов'язково розшиваємо під кутом і добираємося до самого основи. Ділянку з тріщиною очищаємо від забруднення та пилу та наносимо ґрунтовку. Це покращує адгезію матеріалу. Після того як суміш висохне, зашпаровуємо дефект врівень з рівнем поверхні. Неглибокі тріщини можна заповнити силіконом чи герметиком, використовуючи спеціальну насадку. Також для заповнення тріщин можна використовувати монтажну піну.

Матеріал, на який наноситиметься штукатурка, має велике значення і від нього залежать наші наступні дії.

Бетон

Бетон - це досить гладка основа і для поліпшення зчеплення з розчином, рекомендується зробити надсічки. Вони робляться на невеликій відстані один від одного, глибиною на 10-15 мм. Оскільки бетон досить жорсткий, робота буде трудомісткою. Є й інший варіант: загрунтувати бетон спеціальним праймером та використовувати ґрунтовку глибокого проникнення. Але такий варіант спрацьовує не завжди.

Тому перед нанесенням штукатурки на всі підстави рекомендується провести текст. На невелику ділянку наноситься праймер. Після висихання необхідно провести по обробленій ділянці рукою. Якщо шорсткість відчувається, а пісок не обсипається, можна наносити праймер на всю поверхню. А якщо ні, то роблять надсічки.

Цегла

Цегла має шорстку поверхню. Перед нанесенням суміші рекомендується пройтись по ньому металевою щіткою або шліфувальною машиною. Відстань між цеглою рекомендується трохи збільшити. Так суміш зможе краще їх заповнити та покращить зчеплення штукатурки. Далі поверхню слід очистити від пилу та забруднень спочатку щіткою, а потім вологою тканиною.

Дерево

Для того, щоб штукатурна суміш добре трималася на дереві, необхідно зробити решетування. Обрешітка є рейками, які прибиті до дерева по діагоналі. Всю цю конструкцію необхідно обробити антисептиком. Інакше вона швидко почне гнити і тим самим зруйнує покриття. Саму конструкцію часто називають дранкою.

Замість дранки часто використовують звичайну сітку-рабицю. Вона прибивається на рейки, які укладаються між основою та сіткою. Всі дерев'яні елементи добре обробляються антисептиком і лише після їх висихання можна наносити штукатурку.

Висновок

Штукатурити стіни самостійно не так вже й складно, навіть якщо ви новачок у цьому. Навички напрацьовуються. Перед тим, як приступити до штукатурки стін, потренуйтеся на маленькій ділянці і у вас все обов'язково вийде!

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг