Як наносити паркетний лак

Паркет є різновидом покриттів для підлоги, які ніколи не виходять з моди. Він має естетичний зовнішній вигляд, що надає вишуканості будь-якому інтер'єру. Паркет здатний подарувати затишок та тепло. Для продовження терміну служби покриття, підтримки його в ідеальному стані рекомендовано використовувати спеціальні засоби догляду. Основною речовиною є  лак для паркету

Різновиди паркетного лаку

stroitelnyj-lakНайбільш поширені такі:

  • Водорозчинний. Такий різновид ідеально підходить для житла та дитячих закладів. Основою лаку є дисперсія акрилу. Величезні переваги водорозчинного лаку: відсутність вираженого запаху, вогнетривкість. Його можна використовувати в приміщеннях, де існує можливість загоряння. До складу паркетного лаку входять дрібні частинки в'яжучої речовини. Завдяки цьому вони рівномірно розподіляються у воді.
  • Поліуретан. Цей вид переважно використовують у приміщеннях із великою прохідністю (кафе, ресторанами). До складу входить акрилова дисперсія, уретанова смола та розчинник. Наносять речовину на покриття для підлоги, яке регулярно піддається механічним впливам, стирання.
  • Алкідний. Основою такого різновиду є олії, які здатні проникнути в деревину. Як розчинник використовують уайт-спірит. Важливою особливістю алкідного лаку є здатність змінювати відтінок покриття для підлоги. Завдяки нанесенню такої речовини паркет стає більш насиченим та яскравим. Переважно використовується у випадках, коли покриття підлоги розширюється від температури або підвищеної вологості. У алкідного паркетного лаку відсутня здатність склеювання.

Кожен різновид має свої особливості, переваги та недоліки, тому вибір відповідної речовини краще довірити професіоналам.

Процес нанесення паркетного лаку

Насамперед, необхідно підготувати паркет. Для цього її потрібно просушити, відшліфувати. Все сміття та пил повинні бути ретельно видалені. В результаті застосування механізованого шліфування виходить рівна поверхня без будь-яких шорсткостей. Процедуру ґрунтовки не можна нехтувати у випадках, коли паркетний лак вимагає попередньої підготовки матеріалу. 

Наступний етап – змішування всіх складових  засоби для покриття паркету. Після цього необхідно почекати деякий час, щоб позбавитися бульбашок повітря. Наносити шар рекомендовано тонким шаром, починаючи від вікна. При цьому виключається утворення калюж.

Інструменти потрібно ретельно вибирати. Підійдуть якісні кисті чи валики, які не залишатимуть ворсинки. Мінімальний час просушування першого шару лаку – добу. Коли лак висохне, можна приступати до шліфування за допомогою дрібної шкірки. Очищення поверхні має виконуватися з особливою ретельністю. На сушіння другого шару знадобиться щонайменше 6 годин. Рекомендовано наносити не більше 4 шарів лаку, при цьому останній шар повинен висушуватися 48 годин. Прибирання можна приступати через тиждень після завершення робіт.