Ґрунтовка по дереву – специфіка роботи

Грунтовка по дереву

На сьогоднішній день існує багато видів матеріалів, що використовуються в обробних роботах і будівництві. Але найчастіше зустрічається грунтовка по дереву. Це пов'язано з тим, що в порівнянні з багатьма матеріалами неприродного походження вона має не тільки відмінні зовнішні дані, але і хороші експлуатаційні характеристики. Використовуючи дерево, можна бути впевненим у жорсткому та міцному матеріалі, який забезпечує приємні тактильні відчуття, хорошу звукоізоляцію та збереження показників тепла. Для того, щоб у процесі обробки цього матеріалу зберегти хороший зовнішній вигляд, лиск і загальну естетику протягом багатьох років, необхідно знати, як правильно здійснюється ґрунтовка по дереву. При цьому між різними видами ґрунтовок існують відмінності в тому, що в процесі обробки вони здатні проникати на різну глибину. За допомогою грунтовки для дерева можна зробити матеріал не тільки міцнішим, але й створювати водонепроникну і захисну плівку від зовнішньої дії.

Застосування грунтовки та її переваги

Серед усіх видів даного емульсійного складу можна виділити такі варіанти:

  • акрилова грунтовка для дерева – це один з найкращих варіантів, пропонованих для скріплення волокон та просочення дерева. Після її використання на поверхні починає утворюватися спеціальна захисна плівка, яка перешкоджатиме впливу різних негативних факторів;
  • алкідна грунтовка дерева – непоганий склад, здатний проникати глибоко у волокна дерева, здійснюючи захист та сприяючи заповненню всіх тріщин. Єдиним недоліком можна вважати те, що склад має сильний запах і довго сохне. Через це його практично не використовують у житлових приміщеннях;
  • шелакова грунтовка – це склад, здатний здійснити процес нейтралізації смоли. У процесі обробки відбувається якісний захист від негативної дії, а також збереження гарного зовнішнього вигляду.

Використовуючи грунт по дереву для обробки, варто звернути увагу на те, що він не тільки створює хороші показники міцності, але й дозволяє легко здійснювати шліфувальний процес. При цьому висихання покриття відбуватиметься максимально швидко. Варто звернути увагу на те, що дерево є тим матеріалом, який може пошкоджуватися грибками та комахами, а також піддаватися процесу корозії. Щоб цього не сталося, потрібно вибирати склад з антисептиком. Він сприяє збереженню всіх важливих властивостей за рахунок того, що всередину матеріалу не проникатиме волога.

Як вибрати?

Незалежно від того, яка грунтовка для дерева під фарбування буде придбана вами, при її виборі потрібно звертати увагу в першу чергу на прозорість. Чим прозоріше, тим простіше з нею працюватиме. Враховуючи те, що її вибір є досить широким, при нанесенні на поверхню дерева можна забезпечити максимальну природність дерева. Крім відомої шелакової, алкідної та акрилової ґрунтовок існують ще й такі види, як каніфольно-казеїнова та нітроцелюлозна, які ви можете придбати в магазині Мегатрейд СМ.

Здійснюючи вибір такого матеріалу, як грунтовка для дерева для зовнішніх робіт, часто здійснюються серйозні помилки. Насамперед вони пов'язані з тим, що ґрунтовку намагаються замінити розчинниками або фарбою. Кінцевий результат при їх використанні буде поганим, оскільки забезпечити рівномірне нанесення за допомогою цих елементів неможливо.

Правильна ґрунтовка глибокого проникнення для дерева

Грунтовка глубокого проникновения для дерева

У процесі вибору такого матеріалу, як грунтовка по дереву для зовнішніх робіт і зовнішніх робіт, варто також враховувати деякі нюанси. Один з яких – факт, скільки часу буде виділено на цей процес і чим надалі буде покритий матеріал. Акрилова ґрунтовка по дереву стане ідеальним варіантом при здійсненні внутрішньої обробки в умовах підвищеної вологості. Грунтовка для дерева під лак часто використовується тоді, коли є необхідність нанести тільки один шар матеріалу.

До технологічного процесу входять такі етапи:

  • видалення з поверхні матеріалу всіляких частинок, пилу, фарби та забруднень. Для цього застосовують як спеціальний абразив, так і звичайну щітку до отримання чистої поверхні;
  • для видалення брудних та жирових плям слід протерти поверхню дерева спиртом;
  • для здійснення якісної ґрунтовки потрібно створити хороший склад, розмішування якого має відбуватися протягом 3-5 хвилин;
  • для важкодоступних місць потрібно використовувати валики, пензлики, пульвелізатори та інше обладнання.

Для грунтовки ДСП і фанери потрібно використовувати рідкий склад, нанесення якого має відбуватися в чотири тонкі шари. Працюючи пензликом або валиком можна вибирати густіший склад, ніж з пульвелізатором. На свіжому повітрі не рекомендують здійснювати ґрунтовку в умовах літньої спеки. Це пов'язано з тим, що матеріал не просочується, тому що швидко висихає.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг