Грунтовка для стін: види і призначення
Ремонт, будівництво, робота професіонала або поклик душі - кожен з нас хоч раз у житті стикався з фарбуванням і наклеюванням шпалер. Розглянемо детальніше етап підготовки поверхні під вищевказані роботи.
Що таке грунтовка?
Навіть людина далека від ремонту і будівництва хоч раз в житті чула слово "грунтовка". Це покриття, яке служить підготовчим етапом в роботі з поверхнями. Ми клеїмо шпалери, фарбуємо стіни, робимо стяжки, затираємо, знімаємо грибок і плісняву і робимо безліч інших будівельних операцій. Практично на кожному об'єкті фахівець використовує грунтовку.
Навіщо потрібна грунтовка?
Перш за все для того, щоб матеріали різної структури щільно взаємодіяли один з одним. Наприклад, щоб пофарбувати стіну зі старою штукатуркою або нанести лак на дерев'яну стіну, розкрити металеву панель або підготувати стіну у ванній під плитку. Область застосування грунтовки велика. Практично скрізь вона потрібна. Винятком будуть робота з однорідними матеріалами і робота з цегляною стіною перед шпаклюванням.
Види грунтовок для стін
Грунти для стін можна розділити за кількома параметрами: за складом, рекомендованої поверхні і властивостями.
Перш за все класифікація грунтовок за складом ділить їх на мінеральні та синтетичні. Відповідно, для роботи з пористими, пухкими поверхнями і з гладкими, вологостійкими. Ступінь проникнення матеріалу буде мінімальна, тому адгезійні властивості реалізуються хімічним взаємодією матеріалів.
Ми вже трохи торкнулися матеріалу поверхні покриття. Дерево, метал і приміщення з підвищеною вологістю вимагають особливого складу грунту. Тому не варто намагатися гарантувати всі матеріали розчином з однієї банки. Розрізняють санирующие, антикорозійні, фасадні, для внутрішніх робіт, ізолюючі, спеціальні грунтовки. Назви досить красномовно говорять про призначення.
Що ж з властивостями?
Перед початком роботи з грунтовками, слід визначити: нам потрібно зміцнити руйнується поверхню або створити умови для більш надійного з'єднання вкрай несумісних матеріалів? Це зміцнюють і проникаючі типи грунтів. До першого випадку відносяться грунтовки глибокого проникнення (tiefen), до другого універсальні грунти (patschen) і Бетонконтакт.
Які грунтовки представлені в Мегатрейд-СМ?
Отже, ми розібралися в класифікації грунтовок. Давайте на продукції сайту Мегатрейд-СМ розглянемо склад і властивості деяких грунтів:
- акрил, глибокого проникнення, для мінеральних поверхонь: Sika Primer-07, Flugger Sealer Non-drip, Siltek Universal Е-100, Forbo 044, Baumit Grund, Ceresit CT 17;
- силікон, мінеральні основи під штукатурку: Baumit UniPrimer, Baumit PremiumPrimer;
- акрил, фасадна: Flugger Facade Primer;
- акрил, сильні адгезійні властивості, Бетонконтакт: Sika BetonKontakt;
- полімерна дисперсія і кварцовий пісок, Бетонконтакт: Siltek Contact Е-105, Baumit SuperGrund, Baumit BetonPrimer, Ceresit CT 19;
- антимікробну, сануючих суміш: Baumit SanierLosung;
- поліуретан, сильні адгезійні властивості, на бетонні, кам'яні, керамічні та дерев'яні поверхні: Sika Primer-3N, Ceresit R 766;
- для приміщень з підвищеною вологістю: Kiilto Fiberpool Primer;
- Ізоціонат, адгезионная на цементні поверхні під клей CHROMODEN PR 25, Силтек Еластик Е-5;
- епоксидна, під матеріал на основі поліуретану і епоксидної смоли: Ceresit CF 87.
Серед представлених позицій є матеріали як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Детальні властивості кожної суміші розміщені на сторінці продукту.
І на завершення, практичні поради:
- дотримуйтеся рекомендацій виробника і сумісність матеріалу, не слід сильно старатися і заливати ґрунтовку в кілька шарів, рекомендується покривати поверхню в 1-2 шари;
- кожен шар грунтовки повинен висохнути перш, ніж наносити наступний;
- крайні температури критичні для грунтовки: не допускайте замерзання і нагрівання матеріалу.
І пам'ятайте, матеріал має термін придатності, після закінчення якого він втрачає свої властивості.
Поширена думка, що грунтовка не потрібна, це лише маркетингові хитрощі і що достатньо взяти одну банку на всі випадки життя. Вище ми обговорили, що це твердження не відповідає дійсності. Поставтеся уважно до вибору такого важливого матеріалу як грунт. Вибирайте грунти в інтернет-магазині будматеріалів Мегатрейд-СМ - від цього залежить довговічність вашого ремонту.