Гідроізоляція цокольного поверху

Надійна гідроізоляція – невід'ємна частина всіх цокольних приміщень, причому абсолютно неважливо, як воно буде використовуватися. Бетонні плити мають пори, якими волога проникає всередину. У цьому спостерігається повільне пошкодження матеріалу. Поширеним явищем, коли гідрозахист відсутня, є надмірна вогкість. Йому сприяють атмосферна волога, ґрунтові води. Крім того, вода, яка накопичується в бетонних плитах, у зимовий час замерзає та розширюється. В результаті в плитах з'являються тріщини, конструкція починає руйнуватися. Щоб уникнути цих неприємних моментів, рекомендовано надійно захищати цокольне приміщення за допомогою спеціальних будівельних матеріалів.

Популярні види гідроізоляції

гідроізоляція

Нині на ринку представлена величезна кількість різних матеріалів для будівництва. Для гідроізоляції цокольного поверху можна вибрати один із таких типів:

 • Екранна. Основа методики – зведення валу для захисту від глини жирних сортів поруч зі стіною, фундаментом. Процес утрамбування триває близько шести місяців. Після закінчення терміну конструкцію захищають цегляною або бетонною стіною. У більшості випадків цей метод використовують як доповнення до інших способів.
 • Обмазувальна. Склади цієї категорії випускаються як мастик. Їх наносять на поверхню конструкції. Переваги – доступна ціна, простота застосування. Згодом дані склади стираються, тому потрібний особливий вид захисту. Для цього навколо стін цокольного приміщення споруджують конструкцію із пінопластових плит.
 • Рулонна. У цьому випадку застосовуються рулонні матеріали, наприклад, руберойд, склад на основі поліестеру. Перший варіант має невисоку ціну, проте він не рекомендований для виконання внутрішньої гідроізоляції. Для робіт усередині приміщень підійдуть сучасні матеріали.
 • Проникаюча. Різновид має рідку консистенцію. Завдяки цьому речовина проникає у товщу стін цокольного приміщення. Склад наносять вручну за допомогою кисті. Після цього вони потрапляють у шари матеріалу, надійно закривають мікрокапіляри та канали. Гідроізолянти проникаючого типу суттєво підвищують рівень міцності бетону, заповнюють тріщини діаметром до 1 мм.

Сучасні рулонні матеріали поділяються на такі типи, як:

 • обклеювальні. Популярними різновидами цієї категорії є склоізол, пергамін, руберойд. Шари кріплять до стін за допомогою клею, спеціальних мастик. Матеріали забезпечують якісний вологозахист;
 • дифузні мембрани. Цей тип благотворно впливає на міцність конструкцій. Матеріали захищають фундамент від вологи, а також сприяють відведенню пари з приміщення;
 • напрямні. Основою є рулонні матеріали, що мають полімерний чи бітумний шар. Кріплення здійснюється шляхом нагрівання. Матеріали забезпечують якісну адгезію з основою у процесі розплавлення.

Вибір оптимального матеріалу є досить непростою процедурою, тому його рекомендовано довірити професіоналам.

Якісні матеріали для гідроізоляції

На надійності гідроізоляції цокольного приміщення дається взнаки не лише особливості нанесення спеціальних складів, а й їх якість. У нашому каталозі представлений величезний вибір  гідроізоляційних сумішей підвищеної надійність. Менеджери компанії із задоволенням підберуть сучасний матеріал. Вони уважно ознайомляться з усіма нюансами та особливостями, підберуть оптимальний варіант. Ми пропонуємо такі типи водозахисних складів:

 • полімерцементні. Це двокомпонентний матеріал. Для отримання необхідної маси суміш розводять водою згідно з інструкцією. Готову суміш використовують для обробки стін та забезпечення надійної гідроізоляції;
 • ін'єкційні. До складу входять поліуретанові та акрилатні смоли. За формою випуску склади поділяються на гелі та піни. Для їхнього нанесення застосовують професійні насоси. Внаслідок введення всередину плит матеріалу під високим тиском утворюється еластична мембрана. Вона характеризується високою стійкістю до дії вологи. Це ідеальний варіант для гідроізоляції цоколя;
 • полісечовина. Це в'язка речовина, що складається з двох основних компонентів. Важливою перевагою є простота нанесення суміші за допомогою спеціального обладнання. Завдяки цьому виходить еластичний бар'єр, що захищає стіни цокольного поверху від вологи.

Вибір найкращого варіанту рекомендовано довірити професіоналам.

Комплекс робіт при виконанні гідроізоляції

При виконанні гідроізоляції цокольного поверху важливо дотримуватись певної послідовності дій. Ефективність гідрозахисту багато в чому залежить від правильного підходу, а також дотримання технології. Комплекс робіт включає наступні етапи:

 1. Ізоляція горизонтального типу. На даному етапі використовується особливий прошарок для захисту від вологи, що закладається під час будівництва. Розміщують рулонний матеріал між кладкою та фундаментом. Гідроізоляція запобігає переміщенню води по порах плит та інших будматеріалів. Це надійний спосіб захисту від поглинання грунтових вод.
 2. Оздоблення зовнішніх стін. Метод захисту бічних поверхонь від вологи. Рулонні матеріали фіксують на стінах за допомогою мастики, спеціальних смол. Як альтернативу застосовують полісечовину або ін'єкційний метод з використанням поліуретанової речовини. Полимочевина розпорошується на поверхню стін, утворюючи еластичну мембрану. Метод ін'єкцій передбачає закачування складу під високим тиском у спеціальні отвори. Після закінчення часу матеріал заповнює всі порожнечі, збільшуючись обсягом.
 3. Оздоблення стін усередині будівлі. Це додатковий спосіб захисту приміщення від надлишків вологи. На підготовчому етапі очищають та вирівнюють стіни, ґрунтують їх. Гідроізоляцію наносять після повного висихання ґрунтовки. Як ізоляцію застосовують обмазувальні суміші.

Який вплив мають грунтові води?

У місцях, де ґрунтові води знаходяться надто близько до поверхні, потрібна надійна гідроізоляція підвалів, цокольних поверхів. При незначному рівні ґрунтових вод достатньо обробити поверхню стін бітумною мастикою. В інших випадках не обійтися без більш надійного захисту за допомогою руберойду, поліетиленової плівки, обклеювальної гідроізоляції. Глиняний бар'єр знадобиться для захисту у разі наявності напору ґрунтових вод.

Гідроізоляція – це розроблений спеціалістами комплекс заходів. Послідовність дій залежить від бажаної методики. При виборі оптимального методу захисту враховують особливість будівлі, що прилягає до території, рівень ґрунтових вод. Професійне виконання гідроізоляції, застосування речовин відмінної якості обов'язково принесуть бажаний ефект. Цокольний поверх та підвал отримають довгостроковий захист від руйнувань під впливом вологи.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг