Герметик як найкращий матеріал для роботи з тріщинами та швами

Навіщо використовувати герметик для обробки швів у бетоні?

Бетон є одним з найпопулярніших матеріалів для будівництва споруд різного призначення. Матеріал сам по собі досить міцний, але має низку недоліків: під впливом вологи він руйнується. На допомогу приходить герметик для бетону: його використовують для закладання швів та стиків, експлуатаційних тріщин конструкціях з бетону.

З часом практично всі види швів піддаються розгерметизації. Це трапляється через порушення технології в будівництві, через руйнування або зміну стін під впливом атмосферних факторів, застосування низькопробних матеріалів, старіння конструкції та зносу матеріалів. Згодом з'являються цвіль, накопичується волога, руйнується поверхня. Для запобігання цьому потрібно регулярно перевіряти шви, раз на 5 років робити капітальний ремонт для відновлення герметичності міжпанельних стиків.

Герметики для бетону. Видова різноманітність

Герметики бувають одно та двокомпонентними. Перші герметики (наприклад, Sikaflex Construction (D)) відразу готові до застосування, а двокомпонентні вимагають деякого досвіду роботи з ними: компоненти певної пропорції змішують і лише потім герметик можна використовувати.

Також розрізняють герметики, призначені для конкретних умов експлуатації: очисних споруд, конструкцій для нафтопереробної та хімічної промисловості, будівництва конструкцій різного призначення, зведення та обслуговування будівель житлового та промислового сектора.

Існує типологізація герметиків по області застосування: для стиків конструкцій, для віконних та дверних отворів, для закладання швів та тріщин.

За складом серед найпопулярніших слід зазначити:

  • поліуретанові герметики одно та двокомпонентні;
  • герметики на основі силікону;
  • бітумні герметики.

Також існують ще акрилові, тіоколові, бутилкаучукові, силан-модифіковані герметики.

Поліуретановий герметик

До переваг цього типу герметика можна віднести:

  • еластичність;
  • стійкість до впливу агресивних речовин типу луг, розведена кислота, сольовий розчин та паливно-мастильні матеріали;
  • підходить для фарбування та механічної обробки;
  • зносостійкість та ударостійкість;
  • витримує високі механічні навантаження;
  • підходить для самовирівнюваних бетонних підлог.

Недоліки:

- не виявлено

На сайті Мегатрейд-СМ ви можете детально ознайомитися з такими поліуретановими герметиками популярних виробників: Sikaflex -11FC, Sikaflex Construction (D) , Sika Boom -111 Thermo S.

Поліуретанові герметики використовуються не тільки для роботи з бетонними покриттями. Вони функціональні. Наприклад, Sikaflex-11FC – це багатоцільовий герметик відомого швейцарського виробника. Він відмінно підходить для покрівельних робіт, для встановлення систем кондиціювання та заливки швів у бетоні. Також цей герметик часто використовують для прикріплення облицювальних елементів, плінтуса, підвіконь та сходів. Його адгезія дозволяє працювати навіть із матеріалами із пластмаси.

Силіконовий герметик

До переваг силіконового герметика можна віднести:

  • не стікає з вертикальної поверхні (тиксотропність високого рівня);
  • волого- та гідроізоляція, стійкий до перепадів температур та впливу агресивних речовин;
  • еластичність;
  • довговічність;
  • діелектрик.

Недоліки:

Після застосування силікону, шов не придатний для ремонту.

На сайті Мегатрейд-СМ ви можете детально ознайомитися з такими поліуретановими герметиками популярних виробників: Baumit Silikon, Sikasil -C, Sikasil -Universal, Sanisil.

Битумний герметик

Склади на основі бітуму застосовується людством з давніх-давен. У наш час бітумний герметик є пастою з бітумної смоли з різними домішками. У більшості випадків бітумний герметик використовують для покрівлі, також він застосовується для роботи з фундаментом, для ізоляції бетонних конструкцій, прокладання комунікацій, закладення швів і тріщин у бетоні тощо.

До переваг бітумного герметика можна віднести:

  • не впливає на метал;
  • стійкий до ультрафіолетового випромінювання, міцний та еластичний;
  • короткий час полімеризації;
  • не розтріскується при усиханні;
  • не схильний до грибка і цвілі.

Недоліки: використовується тільки для зовнішніх робіт, погано реагує на високі температури, не піддається фарбуванню.

На сайті Мегатрейд-СМ ви можете ознайомитися з такими бітумними герметиками популярного виробника. Sika MultiSeal-T, Sika BlackSeal BT.

Укладаємо шов у бетоні правильно

Загортання швів відбувається у два етапи: підготовка та загортання шва.

Незважаючи на всю простоту, перший етап займає більшу частину часу робіт із герметизації шва в бетоні. Насамперед потрібно підготувати поверхню: знежирити та висушити її. Під час роботи з бетонними поверхнями їх рекомендується попередньо ґрунтувати. Якщо шов широкий і глибокий, скористайтеся шнуром з еластичної гуми або поліетиленової піни. Таким чином ви програмуєте шов, зробивши його товщину та глибину оптимальною. Поверхню біля шва покрийте малярною стрічкою для забезпечення чистої та якісної роботи: прикріпіть малярну стрічку на відстані 1-2 мм від зазору.

Сам процес загортання шва найкраще здійснювати за допомогою спеціального пістолета. Нанесіть герметик по всій довжині шва із надлишком. Після завершення робіт видаліть надлишки герметика та зніміть малярну стрічку.

На завершення хотілося б відзначити, що ринок будівельних складів для герметизації різноманітний. Фахівці не дійшли єдиної думки, який зі складів найкраще використовувати для бетону. Найчастіше, перед роботою майстер звертає увагу на умови застосування та тип шва.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг