Фасадні ґрунтовки: види та особливості

Кожен власник у результаті будівництва будинку чи проведення ремонту свого житла хоче бачити чудовий свіжофарбований фасад, але не кожен господар знає, як зберегти на роки таку красу. І справа зовсім не в збереженні самої фарби, а в матеріалі, який просто необхідний для підготовки поверхні перед фарбуванням. фасадної ґрунтовки. Завдяки фасадній ґрунтовці будівельники досягають якісного результату в обробці, адже саме завдяки ґрунту фарба чудово лягає на поверхню і прослужить не один рік. Давайте розберемося з різноманітністю фасадних ґрунтовок, представлених на полицях наших будівельних магазинів.

Для чого потрібна фасадна ґрунтовка

Як уже сказано вище, грунтовка необхідна для підготовки поверхні перед фарбуванням , це її основне призначення. Без грунту фарба лягає нерівномірно, відшаровуватиметься, можливий прояв цвілі. Такий результат нікому не потрібен, тому компанія Мегатрейд-СМ рекомендує використовувати грунт перед фарбуванням фасаду.

Використання фасадної ґрунтовки забезпечує:

 • рівномірність проникнення фарби, вона не відшаровуватиметься тривалий час;
 • захист основи від виникнення цвілі, чим досягається антисептичний ефект;
 • захищає фасад від проникнення вологи;
 • поліпшується адгезія, тобто зчеплення поверхні з фарбуючими матеріалами;
 • зменшення витрати лакофарбних матеріалів, що є важливим, виходячи з вартості якісної фасадної фарби.

Види фасадного ґрунту

Скільки існує видів фасадних покриттів, стільки та ґрунтовок, що спеціалізуються на обробці таких поверхонь. Погодьтеся, є різниця, фарбувати оштукатурену поверхню та металеву частину фасаду. Для таких різних поверхонь вибирається не лише різна фарба, а й підбирають відповідний ґрунт.

Відповідно до поверхні, що фарбується, грунтовки розрізняються:

 • глибокого проникнення. Дуже поширений грунт для обробки штукатуреної, кам'яної, цегляної або дерев'яної поверхні. Особливість цієї ґрунтовки в її здатності проникати у всілякі пори на максимальну глибину та полімеризуватися. Таким чином, відбувається зміцнення поверхні, що фарбується;
 • зміцнююча. Спеціальна грунтовка, якою обробляються пухкі основи, що обсипаються;
 • антикорозійна. Застосовується для недопущення виникнення іржі на металевих частинах фасаду;
 • антисептична. Такий ґрунт спеціалізується на збереженні дерев'яної основи.

Деякі можуть сказати про існування водовідштовхувальної ґрунтовки і навіть можна побачити подібні написи на упаковці деяких виробників. Можемо з упевненістю сказати, що такого окремого виду ґрунтовок не існує, тому що абсолютно будь-який ґрунт має таку властивість. А подібні написи наносяться для привернення уваги та підвищення вартості товару.

Також грунтовки розрізняють за матеріалом, з якого виготовлений даний будівельний матеріал:

 • алкідними грунтовками обробляють поверхні з дерева та металу, в їх основі синтетичні полімери;
 • акрилові – ще один представник ґрунту, основу якого складає синтетичний полімер. Практично універсальний матеріал, що підходить для більшості поверхонь;
 • кварцові містять у своєму складі частинки кварцу. При застосуванні такого матеріалу заповнюються невеликі дефекти поверхні, тим самим покращується адгезія та знижується витрата фарби;
 • мінеральні ґрунтовки виготовляються на цементній основі. Застосовують для початкової обробки та додаткового вирівнювання цементних або бетонних основ;
 • поліуретанові ґрунти. Універсальний матеріал, що складається із двох компонентів. Характеризується чудовою адгезією, але має один недолік. вартість такого матеріалу більша, але відповідає його чудовій якості.

Яку б не вибрали фасадну ґрунтовку, необхідно ознайомитися з інструкцією виробника, зазначеною на упаковці будівельного матеріалу. Вона повинна відповідати типу основи, що фарбується, і самій фарбі. Якщо виникає сумнів, обов'язково проконсультуйтеся з продавцями магазину або менеджерами сайту.

Поради щодо нанесення фасадного ґрунту

Фасадна грунтовка відноситься до будівельних матеріалів, нанесення яких не вимагає особливих навичок та хитромудрих пристроїв, тому наносити її можуть навіть непрофесійні будівельники.

Але перш ніж приступити власне до нанесення ґрунтувального матеріалу, необхідно ретельно підготувати поверхню, що фарбується. Дуже важливо, щоб на фасаді не залишалося пилу, бруду, жирових і масляних плям, які можуть відшаровувати грунт з поверхні. Також потрібно вирівняти наявні нерівності і закласти тріщини.

Обов'язково вивчіть інструкцію виробника, яка вказується на упаковці. Там вказуються всі рекомендації щодо підготовки та нанесення ґрунту, такі як необхідність розведення, кількість шарів нанесення, час вбирання та багато іншої корисної інформації.

Грунтовка наноситься рівномірно, для чого використовуються всілякі валики, кисті або фарбопульти. Виробники рекомендують проводити ґрунтування фасадів у суху, теплу погоду при температурі в межах від 5 до 30°С.

Необхідно пам'ятати і про заходи безпеки під час ґрунтування. Хоча фасадна грунтовка відноситься до безпечних будівельних матеріалів, до її складу входять різні речовини, які при влученні в очі та відкриті ділянки шкіри можуть викликати неприємні роздратування. Тому рекомендується ґрунтувати з використанням спеціальних захисних окулярів та рукавичок. Запобіжні заходи та способи першої допомоги також обов'язково вказуються в інструкції виробника.

Витрата матеріалу під час ґрунтування

Витрата фасадної ґрунтовки при правильному нанесенні залежить від двох основних факторів: виду самої ґрунтовки та типу поверхні, підготовленої для ґрунтування. Знаючи ці параметри і загальну площу оброблюваної поверхні, можемо розрахувати витрати грунтувального матеріалу. Виробники вказують усереднені дані, але слід зазначити, що витрата змінюється на більшу чи меншу сторону залежно від кожного конкретного випадку. Найбільше йде грунтовки на поверхні з пухкою, пористою структурою, менше – . на поверхнях, що не вбирають вологу.

Компанія Мегатрейд-СМ рекомендує орієнтуватися на показники залежно від виду ґрунту:

 • кварцова, найбільша витрата в межах від 300 до 400 мл/м2;
 • зміцнюючий – близько 200 мл/м2;
 • алкідний – від 100 до 200 мл/м2;
 • акриловий, глибокого проникнення – близько 100 мл/м2;
 • антикорозійний – близько 80 мл/м2.
Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг