Що таке ПВХ плитка

Через великий асортимент підлогового покриття на ринку дуже важко вибрати правильні та якісні матеріали. Потрібно підбирати їх таким чином, щоб вони були стійкими до пошкоджень, довговічними та красивими. Також слід враховувати такий фактор, як легкість укладання чи посадка на клей. Всіми вищезгаданими особливостями характеризується ПВХ плитка.

Буквально кілька років тому на ринку у Києві з'явилася вінілова плитка, яка є різновидом покриття ПВХ. Зовні вона схожа на якісний лінолеум, проте відмінності полягають у формі випуску та технології виготовлення. Виробник нарізає матеріал прямокутними та квадратними пластинами. Деякі товари вже мають клейову основу, що полегшує процес укладання.

ПВХ плитка складається зі смоли та вінілу. До цих видів сировини додають різні стабілізатори та наповнювачі, щоб надати нестандартного зовнішнього вигляду. Виходячи зі складу, є кілька різновидів лінолеумної плитки: вінілова та кварц-вінілова. Останній різновид більш зносостійкий, але і за ціною набагато дорожчий.

Види та різновиди плитки з ПВХ

pvh_plitkaКласифікують плитку з ПВХ за способом укладання. Є вид, який має самоклеючу основу. Також є плитка, для монтажу якої вам знадобиться спеціальний клей. Укладати оздоблювальний матеріал потрібно встик на рівній і чистій основі. Завдяки цьому покриття утворює моноліт із основою. Також на ринку представлене підлогове покриття з клейовими та механічними замками. За допомогою цих замків необхідно скріплювати елементи між собою. Завдяки цьому зберігається герметичність.

Можна класифікувати плитку ПВХ за ступенем навантаження:

  • Класи в діапазоні від 23 до 31 використовуються у приміщеннях, де буде небагато відвідувачів. Плитка цього виду коштує недорого, а її товщина не більше 2 мм. Застосовуючи такий різновид, не можна встановлювати у приміщенні меблі, оснащені коліщатками.
  • Класи 32-42 застосовуються для кімнат, де переважає інтенсивний потік людей. Товщина покриття близько 2-2,5 мм. Також є захисний шар, який дозволяє витримувати меблі з будь-яким ступенем навантаження.
  • Клас 43 — характеризується підвищеною стійкістю до стирання верхнього шару. Цей вид плитки може витримати навіть транспорт. Клас 43 застосовується для облаштування цехів та виробничих приміщень.

На ринку представлена велика кількість плиток ПВХ. Всі вони відрізняються між собою за структурою, формою забарвлення. Тому людині дуже легко підібрати той варіант, який ідеально впишеться в загальну стилістику приміщення, зберігаючи інтер'єрну задумку.

Плюси та мінуси

До переваг ПВХ плитки відносять:

  • простість монтажу. Під час ремонту вам не потрібно виносити з приміщення меблі. Досить зрушити все в один край кімнати, а потім пересунути до вже застеленого;
  • висока міцність. На поверхні не з'являються тріщини та подряпини;
  • герметичність. Під покриття не просочується рідина. Через це підлога не покривається грибком, небезпечним для здоров'я людини;
  • легкість у догляді. Щоб помити кварц-вінілову плитку, можна використовувати будь-які види засобів для чищення;
  • комфортні відчуття під час ходьби. Навіть якщо намочити плитку, то вона не буде слизькою. У холодну пору року вона тепла і можна ходити босяком. Якщо поверх виробу покласти килим, можна дозволяти маленьким дітям грати на підлозі, не турбуючись про те, що вона застудиться;
  • високі звукоізоляційні властивості. Якщо ви встановите плитку ПВХ у квартирі, то можете навіть танцювати. Сусіди знизу нічого не почути;
  • відсутність слідів після падіння важких меблів. Однак є люди, які відзначали поява вм'ятин після падіння холодильників.

Недоліків у плитці ПВХ не виявлено. Єдине, що слід зазначити, деякі види мають високу вартість в Україні. Однак це не означає, що потрібно купувати дорогі різновиди. Більш дешеві варіанти також мають усі перераховані вище переваги.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг